I liga. Polski Cukier Pomezania - Piotrkowianin w 4 kolejce

Prawdziwym sprawdzianem dla szczypiornistów Polskiego Cukru Pomezanii miał być ostatnio mecz w Poznaniu. Jednak jeszcze... prawdziwszy test czeka podopiecznych trenera Igora Stankiewicza w sobotę (4 października). Podejmą spadkowicza z superligi.

W 3 kolejce w grupie A I ligi MKS Poznań tylko po pierwszej połowie mógł mieć jakieś złudzenia, że uda mu się zdobyć pierwsze punkty w sezonie kosztem Polskiego Cukru Pomezanii. Malborczycy do przerwy prowadzili 15:11, ale potem w pełni kontrolowali sytuację na parkiecie, długo utrzymując przewagę 6 bramek, a w końcówce zwiększając ją jeszcze do 10 trafień i wygrywając 33:23.

Klasą dla siebie był w tym spotkaniu Marcin Miedziński, który aż 9 razy pokonał bramkarza rywali. Niewiele gorszy był Łukasz Cieślak, który 7 razy wpisał się na listę strzelców, w tym trzykrotnie z rzutu karnego. Goście byli bezbłędni w tym elemencie gry, bo z 5 karnych wykorzystali wszystkie.

Najbliższy przeciwnik malborczyków, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski zapewne podniesie wyżej poprzeczkę. W tym sezonie przegrał jeden mecz, ale z innym spadkowiczem z PGNiG Superligi, czyli KPR Legionowo (28:34). W pozostałych swoich spotkaniach piotrkowianie wygrali 33:23 z Sokołem Kościerzyna i 32:27 z Meblami Wójcik Elbląg.

Mecz Polskiego Cukru Pomezanii z Piotrkowianinem odbędzie się 4 października w hali Gimnazjum nr 3. Początek o godz. 18.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?