I liga. Polski Cukier Pomezania - SMS Gdańsk [ZDJĘCIA]. Gładkie zwycięstwo gospodarzy

Bez większych kłopotów szczypiorniści Polskiego Cukru Pomezanii dopisali na swoje konto kolejne 2 punkty. W sobotni wieczór na swoim parkiecie pokonali SMS Gdańsk 31:20.

W poprzedniej serii spotkań młodzież ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Gdańsku przegrała z faworyzowanym Wybrzeżem tylko 26:27. Mimo dopiero 11 miejsca rywali w tabeli, można więc było się spodziewać zaciętego spotkania. Jednak juniorzy tylko w pierwszej połowie byli w stanie dotrzymać kroku malborczykom. Bez wątpienia reprezentanci SMS są bardzo zdolni, ale po przerwie gospodarze pokazali im miejsce w szeregu.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia Polskiego Cukru Pomezanii po rzucie Łukasza Cielątkowskiego. Kolejne fragmenty były wyrównane, jednak ze wskazaniem na drużynę gospodarzy, w której jak zwykle na wysokości zadania stawał Radosław Kądziela. Gdańszczanie tylko trzykrotnie potrafili uzyskać remis (2:2, 5:5, 6:6), a w pozostałych okresach malborczycy prowadzili 2-3 trafieniami. Do szatni podopieczni trenera Igora Stankiewicza zeszli przy wyniku 12:9 po bramce Szymona Nowalińskiego.

Pierwsze dziesięć minut po przerwie było decydujące. Gospodarze wygrali ten fragment aż 7:2 - w 40 minucie prowadzili już 19:11, a później kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, w efekcie odnosząc gładkie zwycięstwo 31:20.

Po sobotnim meczu malborczycy awansowali z 5 na 3 miejsce w tabeli (9 pkt), dzięki potknięciom rywali. Swoje spotkania przegrały bowiem KS Meble Wójcik Elbląg i Sokół Browar Kościerzyna, które przed 6 kolejką wyprzedzały naszą drużynę w klasyfikacji.

Polski Cukier Pomezania w meczu z SMS: Kądziela, Kochański - Dukszto 5, Nawrocki 4, Gryz 4, Michałów 4, Cielątkowski 3, Perwenis 3, Boneczko 3, Dawidowski 2, Nowaliński 2, Maluchnik 1 oraz Wiak, Dobosz. Kary: 0 minut. Karne: 0/0.

Wyniki pozostałych meczów 6 kolejki w grupie A I ligi: Mueller MKS Grudziądz - Warmia Traveland Olsztyn 21:32 (11:14), Orlen Wisła II Płock - Wolsztyniak Wolsztyn 27:27 (15:12), ŚKPR Świdnica - Real Astromal Leszno 23:28 (11:17), MKS Kalisz - Meble Wójcik Elbląg 25:23 (11:12), Sokół Browar Kościerzyna - Spójnia Gdynia 24:25 (16:13), Wybrzeże Gdańsk - MKS Poznań 30:25 (15:9).

Na czele tabeli jest Warmia (10 pkt), ktora lepszym bilansem bramek wyprzedza Wybrzeże.