II liga piłki ręcznej. Szczypiorniak - Pomezania 24:39

(RK)
Ósme zwycięstwo w tym sezonie odnieśli piłkarze ręczni Polskiego Cukru Pomezanii Malbork. W VIII kolejce drugiej grupy II ligi pokonali na wyjeździe Szczypiorniaka Olsztyn 39:24.

Mecz ze Szczypiorniakiem Olsztyn zapowiadał się na trudny i rzeczywiście był taki w pierwszej połowie. Gospodarze ambitnie starali się stawić czoło malborczykom, niemniej na niewiele to się zdało. Podopieczni Łukasza Jezierskiego na przerwę schodzili z bezpieczną przewagą 6 bramek, prowadząc 17:11.

W drugiej odsłonie bardziej doświadczeni goście stopniowo powiększali dystans, by wygrać 15 trafieniami. Najwięcej bramek na koncie miał Dariusz Kawczyński - 10.

W następnej kolejce Pomezania pauzuje, a potem naszych szczypiornistów będą czekały dwa mecze prawdy: wyjazdowy z Energetykiem Gryfino i na koniec rundy u siebie z Wybrzeżem Gdańsk (18 grudnia). Po tych spotkaniach będzie wiadomo, kto jest bliżej awansu do I ligi. Cała trójka zgłasza takie aspiracje.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?