18+

II liga siatkówki. EDF Wybrzeże APS Rumia - UKS Orzeł Malbork 3:2

Siatkarki Orła Malbork przegrały drugi mecz w rozgrywkach II ligi. Podopieczne trenera Szymona Żołędziewskiego przegrały w Rumi po tie-breaku. W sobotę i niedzielę (19-20 października) Orzeł zagra w Malborku trzeci mecz ligowy oraz spotkanie III rundy Pucharu Polski.

Pięć setów potrzebowały siatkarki z Rumi i Malborka, by rozstrzygnąć mecz 3 kolejki II ligi. W dwóch pierwszych partiach lepsze były gospodynie (25:13, 25:16), potem skuteczniejsze były dziewczyny z Malborka i wygrały dwie kolejne partie do 16 i 22 punktów. W tie-breaku gra była wyrównana do stanu 10:10. Niestety, później punkty zdobywały już głównie rywalki, które wygrały piątego seta 15:11.

- Nie kończyliśmy piłek, często psuliśmy zagrywkę, choć trzeba przyznać, że staramy się przy zagrywce ryzykować. Szkoda tego meczu, bo spokojnie mogliśmy go wygrać - mówi trener Szymon Żołędziewski.

Porażka w pięciu setach oznacza zdobycie 1 punktu. Orzeł z takim dorobkiem zamyka tabelę II ligi po dwóch dotychczas rozegranych spotkaniach. W 1 kolejce II ligi siatkarki z Malborka uległy 1:3 Pałacowi II Bydgoszcz.

Kolejnym ligowym rywalem Orła Malbork będzie Atom Trefl II Sopot (3 mecze, 4 pkt.). Spotkanie rozpocznie się w sobotę (19 października) w hali Gimnazjum nr 3 w Malborku. Początek o godz. 16.

Dzień później (20 października) Orzeł zagra w III rundzie Pucharu Polski z I-ligowym KS Piecobiogaz Murowana Goślina. To spotkanie rozpocznie się o godz. 15.