III liga kobiet. Leier Olimpico przegrało na wyjeździe z liderkami

rk
Powoli kończy się runda jesienna w III lidze kobiet. W grupie pomorskiej Leier Olimpico Malbork doznało drugiej porażki w sezonie, ulegając na wyjeździe 1:3 liderowi rozgrywek, Checzy Gdynia.

Piłkarki obu drużyn nie miały łatwych warunków do gry przy niedzielnej, deszczowej aurze. Na śliskiej nawierzchni lepiej radziły sobie gospodynie. Już w 1 minucie mogły objąć prowadzenie, ale zawodniczka Checzy spudłowała do pustej bramki. Później - niestety - liderki zdobyły dwie bramki po rzucie rożnym i z kontrataku.

W dziewczyny z Malborka jeszcze przed przerwą wstąpiła nadzieja, gdy Olivia Wróbel skutecznie dobiła uderzenie jednej ze swoich koleżanek.

- W drugiej połowie gra była wyrównana, ale nam zabrakło wiary w to, że możemy wygrać. Gospodynie pokarały nas, strzelając trzeciego gola. Pomimo prób, nie udało się zmienić wyniku spotkania - mówi Jerzy Wnuk-Lipiński, trener Leier Olimpico Malbork. - Mam nadzieję, że dziewczyny wyciągną wnioski z tej porażki. Mecz trzeba wybiegać i włożyć serce w walkę.

Skład Leier Olimpico: Białowąs, Niezgoda, Lewandowska, Wielewicka, Laskowska, Gardyjasz, Rutkowska, Pawlikowska, Wróbel, Siemińska, Mąkowska, Riecke, Gdaniec, Machcińska.

Następny mecz drużyna z Malborka, zajmująca 4 miejsce z dorobkiem 12 pkt, rozegra u siebie. W niedzielę o godzinie 15 podejmie przy ul. Toruńskiej GKS Żukowo. Kibice mile widziani.