III liga kobiet. Piłkarki Leier Olimpico Malbork pokonały Unię Korzybie

Piłkarki Leier Olimpico Malbork wygrały 7:0 z Unią Korzybie w 9 kolejce III Pomorskiej Ligi Kobiet. Dzięki temu zwycięstwu podopieczne trenera Jerzego Wnuka-Lipińskiego zagrają za tydzień o awans do II ligi.

Unia Korzybie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli mając na koncie same porażki. Nasza drużyna nie wyszła na boisko w optymalnym składzie z uwagi na to, iż powołanie do kadry wojewódzkiej otrzymały Julita Głąb i Karolina Głowińska. Z różnych przyczyn zabrakło też innych czołowych zawodniczek: Agnieszki Gdaniec, Marceli Sadowskiej, Klaudii Milewskiej i Olivii Wróbel.
Skład był okrojony i mieliśmy dużo obaw o to, co będzie się działo na boisko. Po długiej odprawie została nakreślona taktyka i zadania zawodniczek. Wiadomo, że mówieniem nikt jeszcze nie wygrał, wszystko trzeba zrealizować w grze.
W 5 minucie meczu po zagraniu z rzutu rożnego i błędzie obrony Unii w pole karne wchodzi Wiktoria Sokalska i daje prowadzenie 1:0. Po kilku minutach następną bramkę strzeliła Karolina Pawlikowska. W spotkaniu dobrze radziły sobie zawodniczki, które nie miały szansy na występy w pierwszym składzie, ale cały ciężar gry wzięły te, które są w podstawowym składzie. W pierwszej połowie dołożyliśmy trzy kolejne bramki strzelone przez Izabelę Betcher (32 minuta) i Ewelinę Pazio (25 i 38 minuta), co dało nam prowadzenie 5:0 po pierwszej połowie.
Druga część meczu również toczyła się pod nasze dyktando. Zawodniczki Leier Olimpico miały przewagę, ale długo nie mogliśmy zdobyć bramki. Udało się to w 60 minucie, gdy Karolina Pawlikowska zdobyła gola, a w 70 minucie Ewelina Pazio zdobyła swoją trzecią bramkę dla drużyny. Mecz zakończył się wygraną 7:0.
Dziękuję wszystkim zawodniczkom, które się stawiły na meczu, nawet Julii Wielewickiej, która doznała kontuzji podczas zajęć lekcyjnych, życzymy jej powrotu do zdrowia. Mam nadzieje, iż nasza odprawa przeprowadzona przez pana Arka nie zanudziła, ale dała nam dużo nauki w poprawieniu gry. Następny mecz to wyjazd do lidera tabeli Sztormu Gdynia i walka o pierwsze miejsce w klasyfikacji III ligi oraz awans do II Ligi Kobiet.
Skład Leier Olimpico Malbork: Klaudia Kortas, Klaudia Białowąs, Karolina Pawlikowska, Paulina Lewandowska, Ewelina Pazio, Izabela Betcher, Martyna Gardyjasz, Wiktoria Sokalska, Marcelina Śliwińska, Weronika Niezgoda, Aleksandra Laskowska, Małgorzata Stasik, Agata Jasińska.