III liga. Leier Olimpico Malbork pokonało Canicułę Bytów

Piłkarki Leier Olimpico Malbork pokonały 4:2 drużynę Canicuła Bytów w 5 kolejce III Pomorskiej Ligi Kobiet. Relację z meczu nadesłał Jerzy Wnuk-Lipiński, trener Leier Olimpico.

W niedziele (4 października) w Malborku na stadionie głównym przy ul. Toruńskiej zawodniczki Leier Olimpico Malbork gościło drużynę Canicuła Bytów w 5 kolejce III Pomorskiej Lidze Kobiet. Zawodniczki z Bytowa po czterech rozegranych meczach zgromadziły 7 punktów, Leier Malbork 6 punktów w trzech meczach.
Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze, bo już w trzeciej minucie Karolina Pawlikowska strzeliła bramkę dla malborskiej drużyny, a po dwóch minutach sędzia podyktował rzut karny. Wykonawczynią była Klaudia Białowąs i Leier Olimpico Malbork objęło prowadzenie 2:0.
Po tym dobrym początku zawodniczki jakby przestały grać, były mało aktywne, zamknęły się w obronie i straciły bramkę strzeloną w 23 minucie przez Weronikę Blach. Po stracie bramki gra wróciła pomału do początku i w 37 minucie Ewelina Pazio zdobyła gola na 3:1.
Druga połowa była wyrównana i mało ciekawa. Każda drużyna zdobyła po jednej bramce, najpierw gola strzeliła Karolina Pawlikowska dla gospodyń, a potem Paulina Lublewska dla Canicuły. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla Leier Olimpico Malbork.
Dziękuję wszystkim kibicom za przybycie na mecz. Zapraszamy od razu na kolejny, który odbędzie się w niedziele (11 października) na stadionie przy ul. Toruńskiej. Początek o godz. 15. Rywalem będzie Unia Korzybie.
Kadra Leier Olimpico: Białowąs, Niezgoda, Lewandowska, Wielewicka, Jurkiewcz, Laskowska, Gardyjasz, Pazio, Karwasz, Pawlikowska, Wróbel, Siemińska, Cisewska, Mąkowska, Daukszys, Machcińska.