IV i V liga. Grom i Pomezania wygrały swoje mecze po 3:0

Nowostawski Grom na swoim boisku nie dał szans Startowi Miastko, pokonując go 3:0 w 14 kolejce IV ligi. Szczebel niżej Pomezania Malbork wygrała w takim samym rozmiarze na wyjeździe z Żuławami Nowy Dwór Gdański.

Pierwsza połowa w Nowym Stawie upłynęła bez bramek. Gospodarze mieli swoje okazje, ale zabrakło skuteczności. Po przerwie nowostawianie udokumentowali dobrą grę bramkami. Dwie asysty zanotował Robert Wesołowski, po którego dośrodkowaniach gole strzelili Paweł Pianka (51 minuta) i Mateusz Gruszewski (64). Wynik ustalił Krzysztof Danielak uderzeniem z ok. 20 metrów pod poprzeczkę (82).

Grom: Jóźwiak - Mularczyk, Lepczak, Wiśniewski, Błażek (79 Golicki) - Wesołowski, Daukszys, Zieliński, Pianka (79 Danielak) - Piotrowski, Gruszewski (65 Drewek).

Trudne wyjazdowe spotkanie czekało piątoligową Pomezanię Malbork, ale podopieczni trenera Sebastiana Ratajczyka wrócili z kompletem punktów z Nowego Dworu Gdańskiego. Goście bardzo dobrze weszli w mecz. Po dwóch golach Macieja Bełza (w 4 i 11 minucie), który uderzał z kilku metrów, prowadzili 2:0. Wynik w sytuacji sam na sam ustalił w 72 minucie Piotr Sobieraj.

Pomezania: Pelcer - Wilk, M. Jurczyk, Jeleń, Kobyliński - Sobieraj (90 Cicherski), Ziemak, Galeniewski, Dryjas - Bełz (30 Leszczyński), Migawski (85 D. Jurczyk).

Sobotni mecz Błękitnych z Borowiakiem Czersk został odwołany ze względu na zły stan murawy w Starym Polu po intensywnych deszczach.