IV liga. Amator Kiełpino - Pomezania Malbork 1:0 (0:0)

Pomezania Malbork przegrała na wyjeździe z Amatorem Kiełpino 0:1 w 16 kolejce IV ligi. To ósma porażka malborczyków w tym sezonie.

Pomezania zagrała z Amatorem w składzie (za portalem pomezania.pl): Skopiak, Ratajczyk, Kielar, Wilk, Owsianik, Kobyliński, Dryjas, Gdela, Wojtysiak (77 Bełz), Daukszys, Sobieraj (65 Piechota).

Jak informuje portal pomezania.pl, pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem, ale to malborczycy mieli znaczącą przewagę na małym boisku w Kiełpinie. W pierwszych 45 minutach gry piłkarze Pomezanii mieli oddać 10 strzałów na bramkę, mieli 8 rzutów rożnych, a po strzale z rzutu wolnego piłka trafiła w poprzeczkę bramki Amatora. Gospodarze w tym czasie oddali tylko jeden strzał na bramkę Dominika Skopiaka.

- Po przerwie gra się wiele nie zmieniła, ale jeden rzut wolny załatwił sprawę, mimo iż malborczycy nie schodzili z połowy gospodarzy - informuje portal pomezania.pl.

Po 15 rozegranych meczach Pomezania zajmuje 13 miejsce w 18-zespołowej tabeli IV ligi z dorobkiem 19 punktów (6 zwycięstw, 1 remis i 8 porażek). W następnej kolejce malborczycy podejmą na swoim boisku Powiśle Dzierzgoń (4 miejsce, 29 pkt. - 8 zwycięstw, 5 remisów i 3 porażki). Początek spotkania na boisku przy ul. Toruńskiej 16 listopada o godz. 18.