IV liga. Piast Człuchów - Pomezania Malbork 0:3 (0:0)

Pomezania Malbork pokonała na wyjeździe 3:0 Piasta Człuchów w 5 kolejce IV ligi. Dzięki temu zwycięstwu Pomezania awansowała na 6 miejsce w tabeli.

Skład Pomezanii Malbork za portalem www.pomezania.pl: Ulinski - Ratajczyk, Kielar, Wilk, Owsianik, Kobyliński, Dryjas (73 Daukszys), Gdela (80 Piechota), Wojtysiak (62 Cicherski), Statkiewicz, Sobieraj (71 Bełz).

Pierwsza połowa meczu Piast Człuchów - Pomezania Malbork zakończyła się bezbramkowym remisem, choć podopieczni trenera Bogdana Kazojcia stworzyli sobie w pierwszych 45 minutach spotkania dwie stuprocentowe okazje do zdobycia gola. Jak relacjonował nam po meczu szkoleniowiec Pomezanii, nie wykorzystali ich Piotr Sobieraj i Robert Gdela.

Skuteczniejsi malborczycy byli po przerwie. W 50 minucie prowadzenie Pomezanii dała bramka Łukasza Statkiewicza. W 75 minucie było już 2:0 po trafieniu Roberta Gdeli, a 10 minut później, po rzucie rożnym wykonywanym przez Tomasza Owsianika, trzeciego gola, a swojego drugiego, zdobył Łukasz Statkiewicz.

- Po pierwsze, graliśmy na boisku, przy którym nasza malborska "polana" wygląda jak stół - opowiada Bogdan Kazojć, trener Pomezanii. - Bramkarze stali niemal w piaskownicy, a przed bramką mieli "kocie łby". Przeciwnik był z kolei ciężki, bo grał tylko długą piłką i walczył. Moi zawodnicy zagrali kolejny bardzo dobry mecz. Zrealizowali w 100 procentach założenia taktyczne. Po bezbramkowej pierwszej połowie graliśmy konsekwentnie, nadal stwarzaliśmy sobie okazje do strzelenia goli i to przyniosło efekt.

Pomezania z 3 zwycięstwami i 2 porażkami na koncie awansowała na 6 miejsce w tabeli. W następnej kolejce malborczyków czeka pojedynek z niepokonanym dotychczas zespołem - KS Chwaszczyno (2 zwycięstwa i 3 remisy). Spotkanie odbędzie się w sobotę (7 września) o godz. 17 na boisku przy ul. Toruńskiej.