Juniorzy i młodzicy MAL WOPR rywalizowali w lidze wojewódzkiej

Na szóstym miejscu zakończyli pierwszą rundę wojewódzkiej ligi pływackiej w Gdańsku juniorzy MAL WOPR. Sklasyfikowanych zostało 16 klubów. Piętnastoosobowa ekipa MAL WOPR wywalczyła 1850 punktów - informuje Malborskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Na 8 miejscu w lidze wojewódzkiej plasują się młodzicy malborskiego klubu pływackiego.

Nasi pływacy zanotowali 12 rekordów życiowych. Najlepiej zaprezentowała się czternastoletnia Aleksandra Szymula. Nasza zawodniczka wypływała doskonały rekord życiowy na dystansie 100 m stylem motylkowym, a czas 1:12,28 dał jej drugą lokatę wśród 14-latek. To samo miejsce zajęła, również z nowym rekordem życiowym, na 200 m stylem dowolnym, a suma punktów FINA w obu startach uplasowała ją na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej.
Piąte miejsce w generalce zajmuje 17-letnia Magdalena Szczerbińska. Magda startuje już w klasyfikacji 17 lat i starsi, cieszy więc tak dobra lokata naszej pływaczki, która w Gdańsku zajęła 2 miejsce w konkurencji 100 m stylem motylkowym.
O oczko niżej uplasowała się najstarsza zawodniczka MAL WOPR, dziewiętnastoletnia Kamila Górska, która w Gdańsku zajęła pierwsze miejsce w występie na 200 m stylem grzbietowym.
Doskonały start ma za sobą Dawid Dymek, na którego starty zawsze czekamy z niecierpliwością. Dawid nie zawiódł również i tym razem. Poprawił swój rekord życiowy na 200 m stylem dowolnym, a także zajął 3 miejsce w występie na 50 m stylem dowolnym. Najwięcej jednak zadowolenia przysporzył mu start w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym, gdzie płynąc na trzeciej zmianie pokonał ten dystans w doskonałym czasie 1:00,57. Wygląda więc na to, że minuta wydaje się być już mocno zagrożona. Warto dodać, ze Dawid zajmuje aktualnie 7 lokatę w klasyfikacji generalnej, ale przed nim jeszcze starty w kolejnych rundach, w konkurencjach zdecydowanie bardziej przez niego preferowanych.

Dobry start na gdańskich zawodach zanotował też 15-letni Karol Włodarczyk
, który poprawił swoje rekordy życiowe na 100 i 200 m stylem dowolnym i zajmuje po pierwszej rundzie 8 miejsce wśród piętnastolatków.
Na wiele braw zasługuje również piętnastoletnia Natalia Haak, która staje się coraz pewniejszym punktem naszego klubu. Jej starty są coraz lepsze, każdy obfituje w nowe rekordy życiowe. Tak było także w Gdańsku, gdzie zanotowała nowe rekordy życiowe na dystansie 200 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem motylkowym, przy czym ten drugi start dał jej drugie miejsce wśród piętnastolatek. Natalia zajmuje po pierwszej rundzie 8 lokatę w klasyfikacji generalnej.
Po jednej życiówce zanotowali w Gdańsku startujący na sprinterskich dystansach 50 m popularną żabką Damian Górski, Kacper Zuchniewski, Dawid Przybytkowski oraz 50 m kraulem Maciej Szymula oraz Patryk Jeleniewski. Ten ostatni potrzebował 26,87 sek. na pokonanie dwóch długości pływalni, a czas ten jest aktualnie sprinterskim rekordem klubu.
Trzecią lokatę w konkurencji 200 m stylem grzbietowym zajęła siostra Patryka, 16-letnia Marta Jeleniewska. W Gdańsku startowały też Julia Dziekońska, po długiej przerwie w treningach, oraz Dominika Lewińska.
Młodzicy MAL WOPR startowali z kolei w Tczewie. Po pierwszych występach w lidze zajmują oni 8 lokatę na 15 klubów. Jedenastoosobowa ekipa MAL WOPR wywalczyła 1607 pkt., co jest zasługą wszystkich młodzików 12- i 13-letnich.
Największe jednak brawa po zawodach należą się Julii Sobczyńskiej, Kindze Kapuście, Maciejowi Wojtczakowi oraz Monice Zuchniewskiej. Ich doskonałe starty oraz wspaniała postawa na zawodach świadczy nie tylko o dobrym przygotowaniu, ale także o właściwej motywacji i ambicji.
Na starty zawodniczki kadry młodzików naszego województwa Julii Sobczyńskiej liczymy zawsze. Nie zawiodła i tym razem. Druga na 100 m stylem motylkowym (pierwszą lokatę przegrała o 0,03 sek…) oraz czwarta na 400 m stylem dowolnym, z oboma nowymi rekordami życiowymi, zajmuje doskonałą czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej.
Kinga Kapusta potwierdziła w Tczewie swoje aspiracje do czołówki pomorskich młodziczek. W starcie na 200 m stylem grzbietowym wykonała niedozwolony ruch przy jednym z nawrotów, za co została co prawda zdyskwalifikowana, ale sportowa złość i ambicja zmotywowały ją do jeszcze lepszego występu na 400 m stylem dowolnym. W nim, tylko o 0,19 sek. przegrała pierwszą lokatę, a nowy rekord życiowy (5:27,03) i uzyskane punkty FINA dają duże nadzieje na dobrą lokatę w finałowej rundzie ligi, która odbędzie się w kwietniu w Bytowie.
Wielką radość sprawił w Tczewie jeden z najmłodszych stażem zawodników MAL WOPR, 12-letni Maciej Wojtczak. Nasz niezwykle pracowity pływak nie tylko poprawił swoje wyniki w obu startach indywidualnych (na 200 m stylem grzbietowym oraz 400 m stylem dowolnym), ale także zanotował życiówkę w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym. Tak doskonałe starty uplasowały Maćka na bardzo wysokiej 6 lokacie na 45 sklasyfikowanych zawodników w zestawieniu wszystkich dwunastolatków.
Kolejną, która z pewnością może zaliczyć tczewskie zawody do bardzo udanych, jest 13-letnia Monika Zuchniewska. Nasza zawodniczka poprawiła swoje życiówki na 200 m grzbietem oraz 400 m kraulem, przy czym tę ostatnią aż o ponad 40 sek! Do zdobyczy dorzuciła też rekord życiowy w stylu klasycznym w sztafecie 4x50 m stylem zmiennym. Na występ Moniki na 400 m stylem dowolnym, w którym zaprezentowała ogromne zaangażowanie, ambicję, a także doskonałą technikę, patrzyło się z ogromną przyjemnością. Widać w startach Moniki coraz większe zaangażowanie, które z pewnością będzie już niebawem procentować jeszcze lepszymi lokatami.
O dużym pechu może mówić Michał Wójtowicz, któremu w trakcie skoku na 400 m stylem dowolnym spadły okularki, przez co z pewnością nie mógł pokazać swoich prawdziwych umiejętności. Nie udało mu się wywalczyć tym samym trzeciej życiówki na zawodach w Tczewie, po zdobytych rekordach na 200 m stylem grzbietowym i 50 m stylem dowolnym w sztafecie. Michał zajmuje bardzo dobre 7 miejsce w zestawieniu 12-laktów.
Dwa rekordy życiowe ma na swoim koncie po tczewskich zawodach Dominik Jendruszewski, a po jednym Laura Łukowska, Karolina Lisowska, Paweł Włodarczyk oraz Kacper Szczuchniak.
Nie można też zapominać o debiutującej nie tylko w lidze, ale także w występach w barwach MAL WOPR, 12-letniej Klaudii Juchniewicz. Klaudia zadebiutowała płynąc bardzo poprawnie na dystansie 100m stylem klasycznym.
Kolejna runda ligi odbędzie się już w najbliższą niedzielę w Słupsku. Tym razem na starcie staną najmłodsi, zawodnicy 10- i 11-letni. Na ostateczne rozstrzygnięcia w lidze naszego województwa będziemy musieli jednak poczekać aż do 28 kwietnia. Wtedy to dowiemy się, czy zawodnikom MAL WOPR uda się wywalczyć miejsce na podium.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Malborskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia