Juniorzy Pomezanii Malbork pokonali 2:0 KP Starogard Gdański

Juniorzy młodsi Pomezanii Malbork pokonali 2:0 KP Starogard Gdański w 8 kolejce Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych. Relację z przebiegu spotkania nadesłał Henryk Pawłowski, trener Pomezanii.

Pomezania Malbork grała w składzie: Kacprowicz - Warpas (Golwiej), Bieszczad, Lewandowski, Radomski (Rychlewski) Szutiak, Sałek (Ziarek), Truszczyński, Bełz, Ziarnik, Kozieł (Michalecki).
W rozegranym w niedzielne (5 października) południe meczu nasi młodzi piłkarze odnieśli czwarte, kolejne zwycięstwo pokonując w stosunku 2:0 z drużyną KP Starogard. W pierwszej połowie mecz miał wyrównany przebieg i dwukrotnie goście stworzyli dogodne sytuacje bramkowe, które doskonale obronił nasz bramkarz Szymon Kacprowicz. Następnie nasza drużyna przeprowadziła wzorcową zespołową akcję i bramkę strzelił Artur Sałek.
Po przerwie drużyna ze Starogardu Gdańskiego wyszła na boisko zmobilizowana, z zamiarem zmiany niekorzystnego wyniku, jednak wprowadzony na boisko Adam Michalecki pięknym strzałem z 20 metrów strzelił dla nas drugiego gola.
Ostatnie minuty nie zmieniły wyniku i mogliśmy dopisać sobie trzy kolejne punkty, które dają nam 6 pozycję w tabeli Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych. Następny mecz nasz zespół rozegra w najbliższą sobotę na wyjeździe z Gryfem Słupsk.
Gratuluję chłopcom zdobytych trzech kolejnych punktów z zawsze groźnym zespołem KP Starogard. Cała drużyna zasłużyła na słowa pochwały, ale bramka strzelona przez Adama Michaleckiego była szczególnej urody. Pozycja w tabeli cieszy, ale do zakończenia jesiennej rundy pozostało do rozegrania pięć ciężkich meczów, w tym trzy na wyjazdach. Po zakończeniu naszego meczu życzyłem również zawodnikom drużyny seniorów uzyskania podobnego wyniku i cieszyliśmy się naszymi juniorami z ich zwycięstwa w derbowym meczu z Rodłem Kwidzyn.

Informację nadesłał Henryk Pawłowski, trener juniorów młodszych Pomezanii Malbork