Karatecy z Malborka przed mistrzostwami Europy. Start w Mazovia Cup

rk
Mistrzostwa Europy w kyokushin karate już 9 maja w Berlinie. Nie zabraknie tam również zawodników Malborskiego Klubu Kyokushin Karate, którzy ciężko trenują, ale formą przygotowań był też udział w mocno obsadzonym turnieju IKO Mazovia Cup w Piasecznie. Zmierzyło się 376 zawodników z 32 klubów z całej Polski.

Sensei Wojciech Kunicki, trener i prezes MKKK, jest zadowolony z postawy swoich podopiecznych, bo aż sześciu z nich stanęło na podium, a czterech zdobyło złote medale. Najwyższe miejsca wywalczyli: Paweł Madajczak (sekcja MKKK Kwidzyn) – kumite seniorów -70 kg, Zuzanna Jaremko (sekcja Kwidzyn) – kumite młodziczek -60 kg, Hubert Philipp (Malbork) – kumite młodzików -50 kg, Przemysław Szałkowski (Malbork) – kumite juniorów -75 kg.

Srebrny medal zdobył Miłosz Wolak (sekcja Malbork) w kumite młodzików -50 kg, ulegając w finale swojemu koledze klubowemu, wspomnianemu Hubertowi Philipp. Brązowy medal z Piaseczna przywiózł Artur Bernacki (Malbork) w kumite juniorów -65 kg. Siódmy zawodnik, Kamil Bieliński (Malbork), niestety nie przebrnął przez eliminacje i nie dotarł do strefy medalowej.

Reprezentacja MKKK w gronie 32 klubów zajęła bardzo dobre, 9 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Funkcję sędziego głównego zawodów pełnił shihan Eugeniusz Dadzibug (5 dan), a wśród sędziów był też Wojciech Kunicki (3 dan).

- Serdeczne podziękowania należą się sempai Mariuszowi Philipp, który kolejny raz pomógł w organizacji wyjazdu. Zawody w Piasecznie były startem kontrolnym przed najważniejszą imprezą przed wakacjami, mistrzostwami Europy w Berlinie. Cieszy forma zawodników MKKK i pozwala patrzeć z nadzieją na start w stolicy Niemiec. Do drużyny dołączą jeszcze Marta Owedyk i Marcin Kondra, którzy będą startować w kategorii kata - wyjaśnia Wojciech Kunicki.