Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kiedy zakończy się remont orlika na Osiedlu Południe? Pogoda robi się wiosenna, więc mieszkańcy Malborka chcą kopać piłkę

Anna Szade
Anna Szade
Zgodnie z warunkami przetargu kompleks boisk na Os. Południe w Malborku ma być wyremontowany w ciągu pół roku.
Zgodnie z warunkami przetargu kompleks boisk na Os. Południe w Malborku ma być wyremontowany w ciągu pół roku. Radosław Konczyński
„Kiedy skończy się modernizacja orlika na Osiedlu Południe?” - odpowiedź na to pytanie chcieliby znać mieszkańcy Malborka, którzy amatorsko kopią piłkę czy grają w kosza. Trudno się dziwić, że sportowcy tęsknym okiem zerkają na miejskie obiekty sportowe, bo dodatnie temperatury zachęcają do aktywności.

Orlik na Osiedlu Południe. Modernizacja trwa od jesieni

W Malborku jednym z najbardziej obleganych boisk jest orlik przy ul. Kwiatkowskiego. To był pierwszy taki obiekt w mieście, do tego usytuowany przy Szkole Podstawowej nr 5, na Osiedlu Południe uchodzącym za największą malborską sypialnię. Został oddany do użytku 9 kwietnia 2009 r. w ramach programu „Moje Boisko - Orlik 2012”, zbudowany nakładem 1,3 mln zł. Wtedy był to pięćdziesiąty orlik otwarty na Pomorzu.

CZYTAJ TEŻ: Orliki w Malborku będą modernizowane. Jest dofinansowanie z pilotażowego programu

Intensywne użytkowanie boisk sprawiło, że po latach kompleks sportowy aż prosił się o remont. Ten rozpoczął się jesienią 2023 roku.

Wymusiliśmy na wykonawcy, że 90 tys. zł musiało być wydane w 2023 roku, więc w ramach tego zadania zdemontowane zostały piłkochwyty i zerwana stara nawierzchnia – mówi Józef Barnaś, wiceburmistrz Malborka.

Ale i młodzi, i dorośli miłośnicy piłki nożnej, którzy lubią sobie pokopać po szkole, po pracy czy w weekendy dopytują, kiedy prace ruszą po zimie. Gdy temperatury są dodatnie, aż chce się wyjść w plener.

- Przed terminem prace raczej się nie zakończą, ale na pewno przypomnimy wykonawcy, by przystąpił do drugiego etapu – zapewnia Józef Barnaś.

Władze Malborka podpisały umowę z firmą Auto-Sport sp. z o.o. sp. k., która złożyła najlepszą ofertę w postępowaniu przetargowym 19 października ubiegłego roku. Od tego czasu spółka ma sześć miesięcy na zrealizowanie zamówienia. Otwarcie po modernizacji przypadnie więc na 15-lecie orlika, czyli na początku kwietnia.

Remont obiektu przy ul. Kwiatkowskiego. Co się zmieni do wiosny?

Prace prowadzone są na boisku do piłki nożnej, ale również na boisku wielofunkcyjnym. W zleceniu mowa jest również o remoncie szatni. Co będzie zrobione? Oto szczegółowa lista:

  • wymienione zostaną nawierzchnia trawiasta i dociążona piaskiem kwarcowym,
  • wykonana podbudowa z miału kamiennego,
  • wymienione bramki do piłki nożnej,
  • wykonane piłkochwyty,
  • wymieniona siatka ogrodzenia,
  • wymalowane słupy ogrodzeniowe,
  • wymienione oświetlenie.

Prace obejmą również wymianę wyposażenia sportowego placu do gry w koszykówkę oraz wyposażenia sportowego do siatkówki. Wyremontowana zostanie także elewacja budynku. Koszt prac przewidziany w umowie to 821 258,70 zł brutto. Modernizacja dofinansowana jest ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, z którego miasto pozyskało 554 100 zł dofinansowania.

od 7 lat
Wideo

Marcin Nowak żużlowiec Texom Stali Rzeszów - 10. Sportowiec 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto