Burza w powiecie malborskim na szczęście nie wyrządziła szkód
W niedzielę (6 sierpnia) pogoda trochę postraszyła. Późnym popołudniem lało i wiało, ale na szczęście powiat malborski ostatecznie ominęły kataklizmy. Do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku wpłynęły trzy zgłoszenia o wiatrołomach, a dokładnie konarach drzew stwarzających zagrożenie - w Szymankowie, Krzyżanowie i na ul. Dworcowej w Malborku. Wcześniej w tygodniu strażacy również interweniowali trzykrotnie w identycznych sytuacjach – w Lubstowie (gm. Nowy Staw ), na ul. Poczty Gdańskiej w Malborku i w Kościeleczkach (gm. Malbork).
Siedmiokrotnie strażacy z JRG Malbork i jednostek OSP wyjeżdżali, by usuwać gniazda szerszeni w różnych miejscach powiatu. Zdarzyła się jeszcze jedna interwencja dotycząca zwierząt; w miniony piątek (4 sierpnia) zostali wezwani do zaskrońca w piwnicy.
ZOBACZ TEŻ: Po burzy w powiecie malborskim. Zobaczcie zdjęcia nadesłane przez Czytelników
Groźnie brzmiało zgłoszenie, które dotarło w niedzielę (6 sierpnia) z miejscowości Cisy w gminie Malbork. Wynikało z niego, że elektryczna brama przygniotła rękę dorosłej kobiecie. Na szczęście, wszystko skończyło się dobrze. Strażacy uwolnili rękę, pomoc medyczna nie była potrzebna.
Pozostałe interwencje z ubiegłego tygodnia sklasyfikowane jako miejscowe zagrożenia dotyczyły następujących zdarzeń: kolizji samochodu osobowego na ul. 17 Marca, pomocy policji w otwarciu pomieszczenia i dwukrotnie pomoc pogotowiu ratunkowemu (wszystkie sytuacje w Malborku), próby samobójczej.
Jedyny pożar w ubiegłym tygodniu miał miejsce w Nowym Stawie, gdzie w niedzielę (6 sierpnia) spłonęły garaż (bez pojazdów w środku) oraz dwie drewniane szopki. Jeden alarm fałszywy dotyczył zgłoszenia o nadłamanym konarze nad drogą w Pordenowie (gm. Lichnowy).
Od początku 2023 roku do 6 sierpnia Komenda Powiatowa PSP w Malborku odnotowała:
- 314 miejscowych zagrożeń,
- 130 pożarów,
- 27 alarmów fałszywych.

Lucyna Nenow - wizyta prezydenta Dudy w Jaworznie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?