Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Koncert dla Psiaka i Kociaka" w I LO w Malborku. Charytatywna akcja na rzecz stowarzyszenia Reks zorganizowana przez młodzież

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku zorganizowała „Koncert dla Psiaka i Kociaka”. Dochód z charytatywnej imprezy, która odbyła się w ramach tegorocznej edycji Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Junior, zostanie przekazany Malborskiemu Stowarzyszeniu Przyjaciół Zwierząt Reks.

"Koncert dla Psiaka i Kociaka" przygotowany przez młodzież z I LO w Malborku

Wydarzenie z charytatywnym przesłaniem przygotowali uczniowie klasy II d z I Liceum Ogólnokształcącego pod kierunkiem Marii Seibert. „Koncert dla Psiaka i Kociaka” jest jednym z pięciu projektów, które w tym roku otrzymały dofinansowanie z budżetu miasta Malborka w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Junior. Przypomnijmy, że w głosowaniu na pomysły młodzieży w MBOJ 2023 udział wzięło 4545 z 5685 uprawnionych uczniów. Oddano łącznie 9233 ważne głosy. Do podziału było 25 tys. zł, więc każde zaproponowane zadanie wycenione zostało na maksymalną wartość 5 tys. zł.

Myślę, że te pieniądze, które przekazuje miasto na MBOJ, są w świetny sposób wykorzystywane, bo aktywizują młodzież. Należą się wam brawa i szacunek, że chcieliście podjąć tak cenną i ważną dla Reksa inicjatywę – mówił Paweł Dziwosz, przewodniczący Rady Miasta Malborka, który razem z burmistrzem Markiem Charzewskim reprezentował władze miasta podczas koncertu.

ZOBACZ TEŻ: Było „Zdrowo, muzycznie, fantastycznie” dzięki budżetowi obywatelskiemu dla młodzieży w Malborku

Krystyna Panek, prezes Malborskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt Reks, dziękowała młodzieży i nauczycielom „Sienkiewiczówki”, że w taki sposób postanowili pomóc organizacji pozarządowej istniejącej już od ponad 15 lat. Swoją działalność rozpoczęła ona w 2007 r., a w 2008 r. została oficjalnie wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego. Do jej działań należy wszechstronne propagowanie informacji, metod i technik w zakresie działalności na rzecz praw zwierząt, przeciwdziałanie wszelkim formom stosowania okrucieństwa wobec zwierząt oraz zapobieganie bezdomności zwierząt. Reks ratuje, leczy, interweniuje. I co trzeba podkreślać nieustannie – nie jest schroniskiem.

Jesteśmy grupką wolontariuszy. Same nie wiemy, jak nam to się udaje, ale oczywiście jest możliwe zawsze tylko przy pomocy ludzie dobrej woli. Bez was nic byśmy nie zrobili. Dla nas największą pomocą jest adopcja zwierząt. Dziękujemy za pieniądze i jedzenie dla naszych podopiecznych, ale najważniejsze są domy dla tych zwierząt. Dlatego bardzo proszę, by adoptować od nas koty i psy, który znajdują się w tzw. domach tymczasowych – mówi Krystyna Panek.

Prezes Reksa również podczas koncertu na zdjęciach prezentowała zwierzęta, które czekają na dobrego człowieka na całe życie. Wszystkiego na bieżąco można dowiadywać się na facebookowym profilu stowarzyszenia.

Występy artystyczne, kawiarenka i loteria. Koncert dla Reksa w I LO w Malborku

Podczas sobotniego wydarzenia w auli I LO - dzięki uczniom, ich rodzicom i nauczycielom - działała kawiarenka, można było też wziąć udział w loterii fantowej. W części artystycznej zaprezentowały się zespoły wokalne i taneczne, m.in. z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji, Sztumskiego Centrum Kultury, Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku.

Rozstrzygnięte zostały również konkursy plastyczny i literacki, towarzyszące koncertowi. Do konkursu plastycznego napłynęło 40 prac. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła Natalia Wojnicz, II – Szymon Cybulski, III – ex aequo Kajetan Rudzik i Wiktor Drozd; w kategorii szkół średnich: I - Borys Spichalski, II – ex aequo Izabella Rykała, Magda Kupa, III - ex aequo Katarzyna Wieczorek, Zuzanna Jędrzejczak. W konkursie literackim I miejsce ex aequo zajęli Szymon Cybulski i Lilianna Bednarz, a II ex aequo - Hanna Cyzan i Marcin Mierzwiński.

Podczas koncertu udało się zebrać 5494,21 zł, ale ta kwota jeszcze wzrośnie. W poniedziałek (11 grudnia) w I LO odbędzie się jeszcze kiermasz ciast.

od 7 lat
Wideo

Nasze Miasto - Restauracja Muzealna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto