Krzysztof Staniszewski i Marcin Waniewski wystartowali w mistrzostwach świata w triathlonie

Krzysztof Staniszewski i Marcin Waniewski, zawodnicy MKS Triathlon Malbork, ukończyli morderczą trasę mistrzostw świata Ironman 70.3 w Las Vegas. Staniszewski zajął 35 miejsce w swojej kategorii wiekowej (25-29 lat), a Waniewski był 61 (kat. 35-39).

Zawody Ironman 70.3 to tzw. pół ironman. Łączny dystans zawodów składa się z 1900 m pływania, 90 km jazdy rowerem i 21 km biegu (liczba 70.3 oznacza sumę dystansu w milach).

26-letni Krzysztof Staniszewski pokonał ten dystans w czasie 4 godzin i 56,31 minut. 1900 metrów przepłynął w czasie 31,24 minut, na rowerze spędził 2 godziny i 39,11 minut, a pół dystansu maratonu przebiegł w czasie 1 godziny i 41,08 minut (do łącznego wyniku zalicza się też czas spędzony na tzw. dobiegach czy w parku rowerowym).

Krzysztof Staniszewski dobrze rozkładał siły na trasie mistrzostw świata, bo z wody wyszedł jako 53 w swojej kategorii wiekowej, po wyścigu na rowerze awansował o 4 lokaty, by po biegu awansować na 35 miejsce. W klasyfikacji open był 258.

36-letni Marcin Waniewski uzyskał czas 5 godzin i 4,06 minut. Dystans 1900 m przepłynął w czasie 31,11 minut, co dało mu 55 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Po wyścigu na rowerze spadł na 105 miejsce (90 km pokonał w czasie 2 godzin i 48,19 minut), ale po biegu awansował na 61 lokatę (czas biegu – 1 godzina i 38,32 minut). W klasyfikacji open Marcin Waniewski zajął 355 miejsce.