KS Chwaszczyno - Pomezania 1:1, KP Starogard Gd. - Delta 2:0, Gryf 2009 II - Grom 2:6

Pomezania Malbork zremisowała na wyjeździe 1:1 z KS Chwaszczyno w 13 kolejce IV ligi. W rozgrywkach V ligi Delta Miłoradz przegrała w Starogardzie Gdańskim z miejscowym KP 0:2. Grom Nowy Staw pokonał w niedzielę na wyjeździe Gryf 2009 II Tczew 6:2.

Pomezania Malbork przegrywała w Chwaszczynie od 55 minuty meczu. Gospodarze strzelili gola po rzucie karnym podyktowanym za dotknięcie piłki ręką w polu karnym przez Lucjana Piechotę. Bramkę wyrównującą zdobył w ostatniej minucie regulaminowego czasu spotkania Adam Cicherski.

Pomezania grała w składzie: Skopiak - Cicherski, Czarnecki, Wilk, Owsianik, Dryjas (80 Kobyliński), Rychlik, Skoczek, Gdela (67 Sobieraj), Piechota (46 Statkiewicz), Szostek.

W następnej kolejce Pomezania podejmie na swoim boisku Kaszubię Kościerzyna, lidera tabeli IV ligi. Spotkanie odbędzie się przy sztucznym oświetleniu. Mecz rozpocznie się w sobotę (3 listopada) o godz. 17.

Delta Miłoradz pojechała do Starogardu Gdańskiego bez pięciu podstawowych zawodników. Daniel Neumann pauzował za kartki, Kamil Woliński był na studiach, a Piotr Szklarczyk, Dariusz Kłodda i Łukasz Kotowski pracowali.
Miłoradzanie już po pierwszej połowie przegrywali 0:2. Tadeusz Majewski, prezes Delty, przyznaje, że porażka była zasłużona, ale zwraca uwagę, że mecz odbył się na boisku bocznym ze sztuczną murawą, co bardziej sprzyjało gospodarzom.

Delta grała w składzie: Dus - Grunau (65 Kędzierski), Jeleń, Lenkiewicz, Grzębski (60 Sitański), Barnaś, Modrzejewski, Cicherski, Stachecki (75 Acosta-Angulo), Podlewski, Kępka.

3 listopada Delta podejmie na swoim boisku Gryfa 2009 II Tczew. Początek meczu o godz. 14.

Osiem bramek padło w niedzielnym meczu pomiędzy Gryfem 2009 II Tczew a Gromem Nowy Staw. Sześć z nich strzelili nowostawianie. Po dwa gole zdobyli Michał Tomczyk i Kamil Gronkowski, a po jednym trafieniu dołożyli Krzysztof Błażek i Patryk Kaszuba. Gospodarze odpowiedzieli dwoma golami przy stanie 0:5.

Grom grał w składzie: Ćwiek - Kępiński, Danielak, Błażek, Jagielski (80 Golicki), Szweda, Podbereźny (65 Łapiński), Gajewski, Resmerowski, Gronkowski (60 Satiński), Tomczyk (60 Kaszuba).

W następnej kolejce Grom zmierzy się na wyjeździe z Ceramikiem Łubiana.

Więcej przeczytasz w piątkowym (2 listopada), papierowym wydaniu "Dziennika Malborskiego"