Leier Olimpico Malbork nie zagra w II lidze. Porażka ze Sztormem Gdynia II [ZDJĘCIA]

Drużynie Leier Olimpico Malbork nie udało się awansować do piłkarskich rozgrywek II ligi kobiet. W decydującym meczu podopieczne trenera Jerzego Wnuka-Lipińskiego przegrały 0:7 ze Sztormem Gdynia II. Poniżej relacja z meczu.

W niedzielę (25 maja) zawodniczki Leier Olimpico Malbork pojechały do Gdańska, aby tam rozegrać ostatnie spotkanie w ramach III Pomorskiej Ligi Kobiet. Przeciwniczkami były piłkarki Sztormu Gdynia II. Plan na ten mecz był jasny - gramy dla siebie i o jak najlepszy wynik.
Na mecz wytypowanych zostało 18 zawodniczek, ale niestety nie wszystkie stawiły się na spotkanie, co na pewno zaważyło na jakości gry drużyny. Respekt wobec gospodyń był dość duży, co przez cały mecz można było zauważyć w grze. "Sztormówki" miały przewagę w grze i w pierwszej połowie strzeliły dwie bramki - w 15 i 35 minucie.
W pierwszej połowie było kilka dobrych akcji z naszej strony, lecz nieskutecznych i zakończonych niepowodzeniem z powodu braku wiary w zdobycie bramki. W Drugiej połowie tylko przez pierwsze pięć minut gra była równorzędna, potem widoczna już była przewaga gospodyń, które strzeliły pięć kolejnych bramek. Wynik końcowy to 7:0 dla Sztormu Gdynia II.
Skład Leier Olimpico Malbork: Klaudia Kortas, Karolina Głowińska, Julita Głąb, Klaudia Białowąs, Karolina Pawlikowska, Paulina Lewandowska, Ewelina Pazio, Izabela Betcher, Martyna Gardyjasz, Wiktoria Sokalska, Marcelina Śliwińska, Weronika Niezgoda, Aleksandra Laskowska, Kornelia Cisewska, Agata Jasińska.
Niestety, powodem takiego wyniku był brak czołowych zawodniczek. Dziękuje tym, które nie zawiodły i zagrały w tym spotkaniu. Mieliśmy młody skład i mniejsze umiejętności techniczne, ale wielkie serce do gry i odwagę, a to dobrze rokuje na dalszą przygodę z piłką nożną.
Podsumowując cały sezon III Pomorskiej Ligi Kobiet, rozegraliśmy osiem meczów i dwa razy przegraliśmy z tymi samymi przeciwniczkami - Sztormem Gdynia. Zajęliśmy 2 miejsce w tabeli na pięć zespołów. W następnym sezonie będzie ciekawiej, bo do rywalizacji dołączą jeszcze trzy nowe zespoły i rozegramy więcej meczów. Dziękuję sponsorom, rodzicom i tym, co nas wspierają w realizacji swoich marzeń. Od września zaczynamy nowy sezon 2014/2015.