Leier Olimpico Malbork od zwycięstwa rozpoczęło nowy sezon w III lidze kobiet

rk
Podopieczne trenera Jerzego Wnuka-Lipińskiego w pierwszej kolejce pokonały na swoim boisku 3:1 Gryfa Tczew. Co prawda, do przerwy przegrywały, ale w drugiej połowie potrafiły odwrócić losy spotkania.

Przed sezonem obie drużyny az trzy razy zmierzyły się w sparingach i zawsze wygrywało Leier Olimpico, więc można było spodziewać się dobrego wyniku na inaugurację ligi. W pierwszej połowie gospodynie grały jednak pod wiatr (a ten był bardzo mocny), co okazało się być sporym problemem przy konstruowaniu akcji.

Gra toczyła się w okolicach środka boiska z przewagą przyjezdnych. Już w 8 minucie Gryf prowadził 1:0 po rzucie karnym i takim rezultatem zakończyła się pierwsza część spotkania. Po przerwie dziewczyny z Malborka odrobiły stratę i wyszły na prowadzenie. W 62 minucie wyrównała Karolina Pawlikowska. W 73 minucie Paulina Lewandowska popisała się przepięknym strzałem z 35 metrów pod poprzeczkę - 2:1. A już minutę później wynik podwyższyła Karolina Głowińska po dwójkowej akcji z Karoliną Pawlikowską.

Leier Olimpico grało w składzie: Białowąs, Niezgoda, Lewandowska, Głowińska, Gdaniec, Laskowska, Gardyjasz, Pazio, Karwasz, Pawlikowska, Wróbel, Siemińska, Cisewska, Mąkowska, Machcińska, Niedziółka, Rieckie, Daukszys.

- Dziękuję wszystkim zawodniczkom, które przyszły na ten mecz, a było ich 21. Tylko osiemnaście zmieściło się w składzie meczowym, ale to dopiero początek sezonu i przed nami wiele spotkań - mówi trener Jerzy Wnuk-Lipiński. - Dziękuję również naszym sponsorom i wszystkim kibicom, rodzicom za wspomaganie naszego klubu.

Już 16 września Leier Olimpico rozegra mecz w Pucharze Polski (losowanie par dopiero się odbędzie), a 19 września o godzinie 13 w kolejnym spotkaniu ligowym podejmie Centrum Pelplin przy ul. Toruńskiej.