Liga hokeja w Malborku. Bombersi nadal na czele tabeli

Bombersi Malbork nadal przewodzą tabeli III Regionalnej Ligi Hokeja. W 6 kolejce malborskich rozgrywek pokonali 8:3 zespół Grizzlies Gdynia. Relację z zawodów nadesłał Sławomir Nawrocki z UKS Bombek Malbork.

W pierwszym meczu zagrały drużyny Bombers Malbork i Grizzlies Gdynia. Był to pierwszy mecz po dwutygodniowej przerwie w rozgrywkach. W obydwu zespołach zagrało po siedmiu zawodników, w każdej z drużyn na ławce rezerwowych zasiadło tylko dwóch hokeistów, dlatego też tempo w pierwszej tercji meczu było wyraźnie "treningowe".
Niedźwiedzie osłabieni brakiem swoich najlepszych strzelców przegrali rywalizację wynikiem 3:8. A Bombersi umocnili się na pozycji lidera. Bramki dla zwycięzców strzelili: Robert Gierasimczuk - 3, Mirosław Walicki - 3, Leonid Eremchuk - 2, a dla pokonanych: Piotr Leszczyński, Krzysztof Podracki i Albert Kuźmicz.
W kolejnym meczu zagrała druga malborska drużyna - wicelider rozgrywek Bombek Malbork. Przeciwnikiem był zespół Media Team Gdańsk. Mecz był bardzo wyrównany i rozgrywany w szybkim tempie. Zaledwie kilka minut przed końcem spotkania gospodarze nie zmarnowali sytuacji "sam na sam z bramkarzem" i strzelili bramkę na wagę zwycięstwa. Mecz zakończył się wynikiem 5:4. Bramki dla Bombka strzelili: Jakub Wala - 2, Mateusz Rokita, Paweł Badziong, Marek Burda, a dla Media Team: Tomasz Tywczyński - 2, Andrzej Dębowski i Tomasz Skowroński.
W trzecim meczu kolejki rewanżowej RLH zagrały drużyny Marvin's Gdańsk i Orzeł Czersk/Kościerzyna. Pomimo optycznej przewagi Marvin'sów zawodnicy Orła celniej strzelali na bramkę przeciwnika. Bardzo dobrze w bramce Orłów spisywał się najmłodszy zawodnik ligi Maciej Mozołowski, który jest wychowankiem UKS Bombek Malbork.
Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, zaledwie 20 sekund przed końcem pojedynku Artur Podracki "na raty" strzelił zwycięską bramkę. W tym meczu do siatki trafiali: Marek Rolbiecki - 2, Jacek Miętki, Mirosław Moga, Roman Gołąbek i Witold Cisewski dla Orłów oraz Artur Podracki - 4, Rafał Piotrowicz, Damian Urbaniak, Fabian Polit dla Marvin's.
W tabeli prowadzi Bombers Malbork (18 pkt.) przed Bombkiem Malbork (15 pkt.), Media Team Gdańsk (9 pkt.), Grizzlies Gdynia (6 pkt.), Marvin's Gdańsk (6 pkt.) i Orłami Czersk/Kościerzyna (0 pkt.).
9 lutego zostanie rozegrana 7 kolejka RLH, a zagrają w niej: Orzeł Czersk/Kościerzyna - Media Team Gdańsk (godz. 8), Marvin's Gdańsk - Grizzlies Gdynia (godz. 9.30), Bombers Malbork- Bombek Malbork (godz. 11).

Zapraszamy na lodowisko miejskie OSiR. Malborski hokej wspomagają: Leier, MWC, UM, nc+APF, Sieć Sklepów Sokół, Falken, Rafał Mączkowski, Bar Bis, Wobex, Malplast, firma Grzesik, Witostudio, Fotomat, Stowarzyszenie Nasz Wielbark.