Liga hokeja w Malborku wznowiona. W niedzielę hokeiści zagrają dla WOŚP

Bombersi Malbork nadal są jedyną niepokonaną drużyną Regionalnej Ligi Hokeja. Odbyły się już cztery kolejki amatorskich rozgrywek w Malborku.

5 stycznia na lodowisku miejskim OSiR w Malborku odbyła się 4 kolejka Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie, której organizatorem jest UKS Bombek SP3 i OSiR. W pierwszym meczu naprzeciw siebie stanęły drużyny Media Team z Gdańska i gospodarze - Bombers Malbork. W pierwszej połowie spotkania goście po dwóch trafieniach kontrolowali sytuację na lodzie, jednak w drugiej odsłonie meczu Bombersi zdołali doprowadzić do remisu. Zawodnicy z Malborka długo nie mogli znaleźć sposobu na dobrze spisującego się w tym dniu w bramce Adama Rozenberga. Zaledwie 5 minut przed końcem bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Emil Masłowski.
Bramki strzelili w tym meczu: Mirek Walicki - 2, Emil Masłowski i Piotr Sadowski po 1 dla Bombers; Tomasz Tywczyński - 2 i Michał Bochiński dla Media Team. Gdańszczanie mieli szansę na wyrównanie, jednak grając w przewadze jednego zawodnika 2 minuty przed końcem meczu nie wykorzystali świetnej okazji.
W drugim z zaplanowanych w tym dniu meczów zagrały drużyny Marvin's Gdańsk i gospodarz zmagań Bombek Malbork. W tym meczu, podobnie jak poprzednim, gra była bardzo wyrównana. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1. Dopiero w samej końcówce spotkania bramki na wagę zwycięstwa strzelili malborczycy. Mecz zakończył się wynikiem 4:2. Bramki strzelili: Paweł Badziong - 3, Mateusz Rokita dla Bombek, dla Marvin's - Rafał Strojny i Bartłomiej Kułak.
W ostatnim meczu kolejki zagrały drużyny Grizzlies Gdynia i Orzeł Czersk/Kościerzyna. Mecz zakończył się wysoką porażką zawodników Orła, jednak trzeba zaznaczyć, że jako jedyni uczestnicy tych rozgrywek nie posiadają lodowiska, na którym mogli by doskonalić swoje umiejętności. Pomimo ambitnej postawy Orłów padł rekord strzelonych bramek w RLH - 19:2. Bramki strzelili w tym meczu: Albert Kuźmicz -3, Piotr Leszczyński - 3, Arek Michalski - 2, Mikołaj Ołoś - 2, Mariusz Maćkowiak - 2, Krzysztof Graczyk - 4, Marek Kreft, Jacek Dudaniec, Grzegorz Kierzkowski po dla Gryzzlies oraz Mirek Moga i Maciej Bruski dla Orłów Chojnice/Kościerzyna.
Po 4 kolejce w tabeli prowadzi Bombers Malbork - 12 pkt., przed UKS Bombek Malbork - 9 pkt., Media Team Gdańsk - 6 pkt., Grizzlies Gdynia - 6 pkt., Marvin's Gdańsk - 3 pkt. i Orłami Czersk/Kościerzyna - 0 pkt.
A już w niedzielę (12 stycznia) kolejne mecze Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie w Malborku. Jednak w tym dniu zawodnicy zagrają dla WOŚP - finału, który po raz kolejny wspierają hokeiści z Malborka. Zapraszamy więc wszystkich do wspólnego kibicowania na lodowisko miejskie OSiR w Malborku, gdzie, oprócz zaplanowanych rozgrywek RLH i pokazowego meczu najmłodszych adeptów hokeja na lodzie z klubu UKS Bombek SP3, odbędą się licytacje różnych przedmiotów między innymi krążek z autografem najlepszego polskiego hokeisty Mariusza Czerkawskiego, a także będzie można zakupić smaczny ciepły posiłek, ciasto, czy kawę przygotowane przez Stowarzyszenie Nasz Wielbark (cały dochód ze sprzedaży wesprze WOŚP).
Zaczynamy już od godz 7.30 meczem - Bombers Malbork, Orzeł Czersk/Kościerzyna, o godz. 9 zagrają Bombek Malbork i Grizzlies Gdynia, a o godz 10.30 - Media Team Gdańsk i Marvin's Gdańsk. Około godz 11.45 zagrają najmłodsi zawodnicy UKS Bombek w trzech grupach wiekowych. Zapraszamy wszystkich na lodowisko miejskie OSiR w godz 7.3 -13.15.

Informacja nadesłana przez Sławomira Nawrockiego z Bombka Malbork.