Liga Juniorów C2. Czarni Przemysław - Olimpico Malbork 2:1 (2:0)

Dziewczęca drużyna Olimpico Malbork przegrała w Drewnicy z chłopięcym zespołem Czarnych Przemysław 1:2 w 4 kolejce Ligi Juniorów C2. Relację z meczu nadesłał Jerzy Wnuk-Lipiński, trener Olimpico.

Zawodniczki z KKPN Olimpico w sobotę wyjechały na mecz do Drewnicy z Czarnymi Przemysławami. Z tym przeciwnikiem spotkaliśmy się już po raz trzeci. Za pierwszym razem wygraliśmy na boisku rywala 7:3, a za drugim razem w Malborku padł remis 2:2. Przewaga psychologiczna była po stronie dziewcząt, ale boisko wszystko weryfikuje.
Mecz na początku był wyrównany, ale po 10 minutach chłopcy osiągnęli większą przewagę. Po błędzie naszej zawodniczki, która nie przygotowała się odpowiednio do meczu (brak ochraniaczy na nogach), sędzia nakazał uzupełnić ubiór i wtedy tracimy dwie bramki. Jedna bramka padła po strzale z odległości 20 metrów po zejściu zawodniczki, a druga po dośrodkowaniu, gdy piłkarka uzupełniała ubiór. Pierwsza połowa skończyła się prowadzeniem gospodarzy 2:0.
W drugiej połowie zawodniczki dążyły do korzystnego wyniku, przeprowadzając kilka akcji, ale nieskutecznie. Przeciwnik również kontrował i gra nabrała rumieńców. Po kilku roszadach w składzie Karolina Głowińska przeszła do ataku i z Julitą Głąb przeprowadziła skuteczny atak strzelając bramkę na 2:1. Gol wpadł w 68 minucie i zabrakło już czasu na uzyskanie korzystnego wyniku. Spotkanie mogło się jednak podobać.
Olimpico grało w składzie: Klaudia Białowąs, Karolina Głowinka, Paulina Lewandowska, Marcela Sadowska, Martyna Gardyjasz Ewelina Pazio, Klaudia Milewska, Marcelina Śliwińska, Wiktoria Sokalska, Julita Głąb, Nikola Białowąs, Olivia Wróbel, Julia Wielewicka, Weronika Niezgoda, Kornelia Cisewska.
Dziękujemy przeciwnikowi za mecz i dobrą atmosferę podczas zawodów. Polecam każdemu pojechać do Drewnicy.

Olimpico Malbork po 4 kolejkach Ligi Juniorów C2 zajmuje 9 miejsce w 13-zespołowej tabeli (1 wygrana i 3 porażki). Wiceliderem tabeli jest Pomezania Malbork (3 wygrane i 1 porażka), która w ostatniej kolejce pokonała 3:1 Akademię Piłkarską Malbork (6 miejsce - 2 wygrane i 2 porażki).

Powiat malborski w LJ C2 reprezentuje także Delta Miłoradz, która zamyka tabelę z 4 porażkami na koncie.