Liga Juniorów C2. Powiśle Dzierzgoń - Olimpico Malbork 6:3

Olimpico Malbork przegrało 3:6 z Powiślem Dzierzgoń w 9 kolejce Ligi Juniorów C2. W niedzielę (4 listopada) piłkarki z Malborka zmierzą się z liderem tabeli - Chojniczanką Chojnice.

Dzierzgoń przywitał zawodniczki słoneczną pogodą, bardzo dobrze przygotowaną płytą boiska i zapleczem obiektów sportowych. Również pierwsze minuty spotkania, kiedy to piłkarki Olimpico zdobyły gola na 1:0, zwiastowały dalszy ciąg gościnności gospodarzy. Niestety nic bardziej mylnego. Seria błędów defensywy Olimpico spowodowała odrobienie strat przez Powiśle i wyjście na prowadzenie 2:1. Zawodniczki z Malborka doprowadziły jeszcze do wyrównania na 2:2, ale to był ostatni fragment gry, w którym dotrzymywały kroku gospodarzom. Statyczna postawa obrony Olimpico i kilka niewykorzystanych sytuacji sam na sam z bramkarzem Powiśla (w tym miejscu wypada pochwalić go za udane interwencje), spowodowały, że zawodniczki na przerwę schodziły przy wyniku 4:2 dla Powiśla.
Druga połowa obnażyła niedostatki kondycyjne dziewcząt. Gra stała się chaotyczna, bez pomysłu na rozegranie składnej akcji. Krótka ławka zawodniczek rezerwowych nie pozwalała na dokonanie zmian, które odmieniłyby obraz gry. W konsekwencji Olimpico uległo Powiślu 3:6.
Bramki dla Olimpico Malbork: Anna Kopecka - 1, Julita Głąb -2 (to się nazywa zrobienie sobie prezentu urodzinowego, w tym dniu obchodziła 14 urodziny).
Skład: Karolina Rudnicka, Karolina Urbanowicz, Patrycja Rozlatowska, Anna Kopecka, Paulina Lewandowska, Alicja Markowicz, Klaudia Milewska, Klaudia Białowąs, Kornelia Cisewska, Dorota Proch, Karolina Głowińska, Julita Głąb, Agnieszka Gdaniec.
Mecz kończy się porażką, ale to nie jest koniec świata. Osłabieniem zespołu była krótka ławka, gdyż zawodniczki młodsze również grały w tym samym czasie, no i nasze trzy dziewczyny z kadry Julita Głąb, Dorota Proch Karolina Głowińska brały udział wcześniej w meczu wojewódzkim. Najważniejsze jest to, że wszystkie dziewczęta grają i się szkolą, a wyniki przyjdą na pewno.
Następny mecz zostanie rozegrany w niedziele (4 listopada) o godzinie 12 na boisku przy ul. Parkowej z liderem ligi Chojniczanką Chojnice. 6 listopada zawodniczki KKPN Olimpico Malbork wyjeżdżają do Gdyni na eliminację klubowych mistrzostw Polski U16 zmierzą się tam ze Sztormem Gdynia i GOSR i T Luzino.