Malbork. Drugie zwycięstwo Golden Sparty w finale mistrzostw województwa pomorskiego [ZDJĘCIA]

Wygrywając w sobotę z APS Rumia, Golden Sparta zapewniła już sobie awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski juniorek. W niedzielę (10 lutego), ostatnim dniu turnieju finałowego mistrzostw Pomorza, dziewczyny powalczą o złoto z Gedanią.

Po wygranej na inaugurację 3:0 z Gdyńską Akademią Siatkówki podopieczne trenerów Pawła Tercjaka i Szymona Żołędziewskiego spotkały się w sobotę z drużyną Akademii Piłki Siatkowej Rumia. Zagrały lepiej niż w piątek, a trzeci set był niemal koncertowy.

Dwie pierwsze partie spotkania z APS dziewczyny Golden Sparty Braniewo (pod tym szyldem gra malborsko-braniewski skład w kategorii juniorek) wygrały do 20, ich przebieg był bardzo podobny. Początkowo wyrównana walka i wynik oscylujący wokół remisu, ale gdy set zbliżał się ku końcowi, gospodynie wypracowywały bezpieczną przewagę.

Trzecia partia to już zupełnie inna historia. Co prawda, od prowadzenia zaczęła APS, ale szybko sprawy w swoje ręce wzięły "Goldenki" i powiększały różnicę, by prowadzić już ponad 10 punktami. Punkty zdobywały ze wszystkich możliwych elementów - ataku na siatce i z drugiej linii, kiwką, zagrywką, blokiem. Szeroki uśmiech trenera był najlepszym potwierdzeniem tego, że wszystko układa się niemal idealnie. Gospodynie wygrały trzeciego seta do 12.

W drugim sobotnim meczu Gedania Gdańsk pokonała Gdyńską Akademię Siatkówki 3:0 (25:17, 25:21, 25:16). W niedzielę o godz. 14 Golden Sparta i Gedania powalczą w hali sportowej SP 5 o złote medale mistrzostw Pomorza. Obie drużyny już zapewniły sobie kwalifikację do ćwierćfinałów mistrzostw Polski. O trzecie miejsce premiowane awansem zagrają o godz. 12 APS i GAS.