Malbork. Golden Orzeł dobrze rozpoczął fazę play-out o pozostanie w II lidze seniorek

Malborskie siatkarki rozpoczęły w sobotę (9 marca) walkę o pozostanie w II lidze seniorek. W fazie play-out Golden Orzeł Malbork mierzą się z Akademią Piłki Siatkowej Rumia. Wygrały pierwsze spotkanie 3:2. W niedzielę kolejny mecz w Malborku.

Play-out to pojedynki przedostatniej i ostatniej drużyny w tabeli fazy zasadniczej w pierwszej grupie II ligi. Na tym etapie gra się do trzech zwycięstw. „Goldenki” były wyżej sklasyfikowane, więc dwa pierwsze spotkania mają u siebie. Zawodniczki obu zespołów dobrze się znają nie tylko z rozgrywek II ligi, ale też z rywalizacji w I lidze wojewódzkiej juniorek i finale mistrzostw Pomorza w tej kategorii.

Przypomnijmy, że w fazie zasadniczej sezonu II-ligowego „Goldenki” przegrały na wyjeździe 2:3 i wygrały u siebie 3:1. W rywalizacji juniorskiej też najpierw uległy rumiankom 2:3, a kolejne dwa mecze rozstrzygnęły na swoją korzyść po 3:0 (w rundzie rewanżowej i finale wojewódzkim).

Pierwsze spotkanie play-out, rozegrane w sobotę w hali Szkoły Podstawowej nr 5, było bardzo zacięte. Gospodynie po dwóch setach przegrywały już 0:2. Ale trzeba powiedzieć, że były to partie przegrane po zażartej walce 24:26 i 26:28. Na szczęście, w trzecim secie "wróciły z dalekiej podróży", wygrywając spokojnie do 15. W czwartym poszły za ciosem i w miarę bezpiecznie pokonały rumianki do 22. W tie-breaku podopieczne trenerów Pawła Tercjaka i Szymona Żołędziewskiego wykazały się większą odpornością psychiczną, rozstrzygając go na swoją korzyść 16:14.

W rywalizacji play-out jest 1:0 dla "Goldenek". W niedzielę o godz. 17 drugi mecz w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5.