Malbork. "Goldenki" mistrzyniami województwa pomorskiego juniorek [ZDJĘCIA, WIDEO]. W decydującym meczu wygrały z Gedanią

Lepiej być nie mogło. Golden Sparta Braniewo, czyli malborsko-braniewska drużyna siatkarek wygrała trzy mecze turnieju finałowego, którego była gospodarzem, i sięgnęła po mistrzostwo Pomorza. W niedzielnym spotkaniu decydującym o tytule pokonała po bardzo dobrej grze Gedanię Gdańsk 3:1 (24:26, 25:12, 25:21, 25:19).

Decydujące momenty meczu Golden Sparta - Gedania:

Turniej finałowy mistrzostw województwa pomorskiego trwał w Malborku od piątku (8 lutego). Tak się złożyło, że ostatni mecz, w którym w niedzielę zmierzyły się Golden Sparta i Gedania, decydował o tytule mistrzowskim. Oba zespoły w dwóch swoich wcześniejszych spotkaniach pokonały Gdyńską Akademię Siatkówki i Akademię Piłki Siatkowej Rumia.

Niedzielny mecz rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami. Pierwszy set był bardzo zacięty, ale podopieczne trenera Pawła Tercjaka były o włos od wygrania go. Przy stanie 24:23 miały piłkę setową, ostatecznie przegrały 26:28.

W drugiej partii "Goldenki" nie podłamały się takim obrotem zdarzeń i nadspodziewanie łatwo po prostu rozjechały swoje przeciwniczki. Dość powiedzieć, że prowadziły już... 19:4. Wydawało się, że gdańszczanki nie uzbierają nawet 10 punktów. W poczynania drużyny z Malborka wkradło się jednak rozprężenie (przy takim wyniku trudno się dziwić) i set zakończył się zwycięstwem do 12.

Do kolejnej partii gospodynie przystąpiły z przewagą psychologiczną, ale nadal skoncentrowane, nie pozwalały sobie na zbyt wiele błędów i w efekcie prowadziły już 20:13. Rywalki wzięły się trochę za siebie i zmniejszyły stratę tylko do trzech punktów (23:20, 24:21), jednak krzywdy "Goldenkom" nie zrobiły, bo te wygrały do 21.

Czwartego seta dobrze, od prowadzenia 3:0 rozpoczęły gedanistki, ale podopieczne trenera Pawła Tercjaka potrafiły zmniejszyć dystans, potem bardzo długo trwała wyrównana gra "punkt za punkt". Końcówka należała już do miejscowych, które wygrały do 19, całe spotkanie 3:1 i sięgnęły po tytuł mistrzyń województwa pomorskiego.

Srebrne medale dla Gedanii, brązowe dla APS Rumia, a czwarte miejsce zajęła ekipa Gdyńskiej Akademii Siatkówki. Trzy pierwsze drużyny awansowały do ćwierćfinałów mistrzostw Polski juniorek.

Golden Sparta Braniewo/Malbork w turnieju finałowym grała w składzie: Diana Dąbrowska, Urszula Zelman, Daria Rafalska, Julia Michalewicz, Klaudia Dusowska, Patrycja Małek, Michalina Głąb, Wiktoria Szymonowicz, Klaudia Furtak, Sara Wąsiakowska, Zuzanna Górska, Pola Dajnowska, Julia Gursztyn, Aleksandra Czechowska, Zuzanna Żukowska i Paulina Rogozińska.
Pawła Tercjaka, który z drużyną juniorek pracuje jako I trener, wspiera Szymon Żołędziewski.