Malbork. II LO podwójnym mistrzem powiatu w sztafetowych biegach przełajowych

archiwum II LO Malbork
Zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców II Liceum Ogólnokształcące w Malborku okazało się najlepsze w mistrzostwach powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Zawody odbyły się w środę (6 października) na polanie w Parku Miejskim.

W normalnych okolicznościach każda z drużyn składałaby się z 10 zawodników, ale ze względów bezpieczeństwa sanitarnego ta liczba została zmniejszona do 6 osób. W kategorii szkół ponadpodstawowych dziewczęta miały do pokonania dystans 6x800 metrów, a chłopcy 6x1000 metrów.

W obu kategoriach zwyciężyły sztafety II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku, osiągając zdecydowaną przewagę nad kolejnymi zespołami. Wśród dziewcząt kolejne miejsca zajęły: 2. I LO, 3. ZSP 3, 4. ZSP 4, a wśród chłopców: 2. ZSP 4, 3. ZSP 3, 4. I LO.

Mistrzynie powiatu biegły w składzie: Nadia Walentynowicz, Magdalena Mroczek, Oliwia Browarczyk, Nadia Śmigowska, Antonia Rygielska i Maria Szczerbińska. Zwycięski skład uczniów drugiego "ogólniaka" to: Filip Kujawa, Bartosz Sowiński, Maksymilian Rutkowski, Adrian Stawicki, Leon Ziniewicz, Oskar Wąsik. Opiekunem drużyn jest nauczyciel Norbert Sajkowski.

Teraz przed reprezentacją II LO start w finałach wojewódzkich licealiady w sztafetowych biegach przełajowych, które 12 października odbędą się w Człuchowie.

Przypomnijmy, że niedawno drużyny drugiego "ogólniaka" zdecydowanie wygrały też powiatową licealiadę w biegach sztafetowych na bieżni - na 4x100 i 4x400 m. We wszystkich konkurencjach dziewcząt i chłopców zajęły pierwsze miejsca, a potem dobrze zaprezentowały się w finale wojewódzkim, plasując się w pobliżu podium.