Malbork. II Powiatowa Malborska Liga Biegowa i Maszerująca [ZDJĘCIA cz. 1]. Już po trzecim etapie, został jeszcze jeden

Już trzy biegi i zawody nordic walking mają za sobą uczestnicy II Powiatowej Malborskiej Ligi Biegowej i Maszerującej. Do zakończenia cyklu pozostała jeszcze jedna runda.

Niektórzy mogą już pokonywać tę trasę niemal z zamkniętymi oczami, bo biorą udział w każdych zawodach. Jak zwykle, w niedzielę (26 stycznia) start nastąpił na bieżni Stadionu Miejskiego przy ul. Toruńskiej, potem rywalizacja przeniosła się do parku i powrót na stadion. W sumie 5 kilometrów.

17 minut i 28 sekund potrzebował Krzysztof Białkowski z Rozajn w gminie Gardeja, by wygrać trzeci bieg w ramach II Powiatowej Malborskiej Ligi Biegowej i Maszerującej. I zmierza po zwycięstwo w całym cyklu. Przypomnijmy, że w klasyfikacji generalnej sumowane są wszystkie czasy danego zawodnika.

Drugie miejsce w niedzielę zajął Kamil Ołowski z Dzierzgonia (17,50 minuty), a trzeci był Łukasz Karpiński z Aleksandrowa Łódzkiego (18,06 minuty). Spośród miejscowych biegaczy najlepiej spisał się Leon Ziniewicz (Waniewski Coaching), który z wynikiem 18,24 minuty dotarł na metę jako siódmy zawodnik. Był najlepszy w kategorii wiekowej mężczyzn 16-19 lat.

12 miejsce open zajął Dawid Bieńkowski (First Malbork Team), któremu czas 19,06 minuty dał też 2 lokatę w kategorii M 25-29 lat. Na 13 miejscu dobiegł Zenon Kaszubowski (Active Malbork), który był wolniejszy tylko o dwie sekundy (1 miejsce w M 55-59). Z kolei Marcinowi Waniewskiemu (Waniewski Coaching) czas 19,24 minuty dał 14 lokatę.

Zażarty bój o zwycięstwo w całym cyklu wśród kobiet toczą Kamila Grzonka z Bytoni (Sokół Zblewo) i Natalia Ruchlewicz ze Sztumu. W niedzielę lepsza była pierwsza z pań (19,43 minuty), która wyprzedziła sztumiankę o dwie sekundy. W ostatniej rundzie jeszcze będą emocje.
W trzecim etapie Joanna Dziewiatowska z Tuchomia była trzecią kobietą na mecie, ale już ze sporą stratą (21,26 minuty). Spośród lokalnych biegaczek w czołówce znalazły się trzy panie. Alicja Walendziak z Gościszewa była piąta (22,08), Agata Bochoń z Malborka - siódma (22,45), Monika Jasińska - dziewiąta (23,07)

W marszu nordic walking najlepsi okazali się Krzysztof Człapski z Warszawy (32,20 minuty) i Joanna Gibas z Elbląga (32,55).

Czwarty etap II Powiatowej Malborskiej Ligi Biegowej i Maszerującej odbędzie się 23 lutego. Zapisy już odbywają się poprzez elektronicznezapisy.pl. Program imprezy:

9.00-11.30 - otwarcie biura zawodów oraz wydawanie pakietów startowych;
11.30-11.45 - wspólna rozgrzewka do biegu oraz marszu nordic walking (Anna Kosińska);