Malbork. Juniorki Golden Sparty od zwycięstwa rozpoczęły walkę o tytuł mistrzyń województwa pomorskiego

W Malborku, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5, odbywa się turniej finałowy mistrzostw Pomorza juniorek, w którym rywalizują cztery najlepsze zespoły naszego województwa. Pierwszego dnia Golden Sparta wygrała swój mecz.

Przypomnijmy, że Orzeł z Malborka współpracuje w tym sezonie z klubem z Braniewa, w kadrze znajdują się zawodniczki z obu klubów, a w rywalizacji juniorek zespół gra jako Golden Sparta Braniewo. W turnieju finałowym mistrzostw województwa pomorskiego dziewczyny podejmują w swojej hali Gedanię Gdańsk, Gdyńską Akademię Siatkówki i Akademię Piłki Siatkowej Rumia.

- Pewnie byłbym hipokrytą, gdybym nie mówił, że będziemy walczyć o pierwsze miejsce, skoro udało nam się wygrać I ligę wojewódzką juniorek w sezonie zasadniczym - mówił przed turniejem Paweł Tercjak, trener Golden Sparty. - Przede wszystkim zależy nam na dobrej grze i na pewno będziemy walczyć o zwycięstwo w każdym spotkaniu. Na pewno bardzo ważny będzie mecz otwarcia. Jeżeli wygramy, to ze spokojniejszą głową będzie można iść dalej.

I tak też się stało. Głowa jest spokojniejsza, bo w piątek, w pierwszym pojedynku turnieju, Golden Sparta pokonała Gdyńską Akademię Siatkówki 3:0, ale po dość wyrównanej grze w setach 25:19, 25:20, 25:21.

Stawka drużyn jest wyrównana, ale jako główne konkurentki malborskiej drużyny do tytułu mistrzowskiego trzeba by wskazać gedanistki. W piątek Gedania wygrała z Akademią Piłki Siatkowej Rumia 3:0 (25:23, 25:22, 25:21).

W sobotę o godz. 14 GAS zagra z Gedanią, a o godz. 16 Golden Sparta zmierzy się z APS Rumia. Niedzielne mecze: godz. 12 APS Rumia - GAS; godz. 14 Gedania - Golden Sparta.