Malbork. Juniorzy młodsi Pomezanii awansowali do ligi wojewódzkiej

Juniorzy młodsi Pomezanii Malbork w przyszłym sezonie będą grali w lidze wojewódzkiej. Awans wywalczyli po barażowym dwumeczu z KP Starogard Gdański.

Spotkanie rewanżowe odbyło się w niedzielne popołudnie na stadionie przy ul. Toruńskiej w Malborku. Młodzi malborczycy, trenowani przez Sebastiana Ratajczyka, po pierwszym meczu byli w dość dobrej sytuacji, bo w Starogardzie Gd. przegrali tylko 1:2.

Rewanżowy pojedynek był bardzo emocjonujący. Po pierwszej połowie gospodarze byli już jedną nogą w lidze wojewódzkiej, prowadząc 1:0. Bramkę zdobył Piotr Marszałek po podaniu Krzysztofa Wąsowicza. Po przerwie malborczycy przetrzymali napór KP i zadali ostateczny cios, ustalając wynik na 2:0. Drugi gol padł po akcji Krzysztofa Wąsowicza, który zagrał do Kuby Żołędziewskiego, a ten pokonał bramkarza rywali w sytuacji sam na sam.

Pomezania: Oskar Galeniewski, Kamil Jabłoński, Damian Śliwka, Paweł Frol (Kuba Żołędziewski), Cezary Załęski, Szymon Gadowski, Patryk Linda, Bartosz Wojtysiak, Piotr Marszałek (Wojciech Nadolny), Artur Sałek, Krzysztof Wąsowicz.
Na ławce rezerwowych zasiedli: Kacper Szulik, Marcel Brytan, Piotr Magnumski, Wojciech Gdela, Mateusz Korycki, Maciek Kościesza, Kajetan Kędzierski, Karol Kalinowski, Paweł Marszałek, Mateusz Kobyliński, Tomasz Szulik.

Trenerem drużyny jest Sebastian Ratajczyk, a asystentem - Bogdan Kuleta. Trenerzy i zawodnicy dziękują za doping, a osobne podziękowania kierują w stronę Martyny Jażdzewskiej za wspaniały występ w przerwie meczu.