Malbork - Kędzierzyn-Koźle. Golden Sparta od porażki rozpoczęła turniej ćwierćfinałowy MP

rk
Mistrzynie Pomorza od czwartku (21 lutego) walczą w Kędzierzynie-Koźlu o awans do półfinału mistrzostw Polski juniorek. Niestety, Golden Sparta Braniewo/Malbork przegrała na inaugurację.

W ramach ćwierćfinału MP rywalizacja odbywa się w ośmiu turniejach. "Goldenki" trafiły do 6-zespołowej grupy w Kędzierzynie-Koźlu, a w pierwszej fazie do podgrupy B z MUKS ABiS SP 64 Łódź oraz MKS MOS Wieliczka. Trener Paweł Tercjak przyznawał, że jakkolwiek wszystkie przeciwniczki w tym turnieju stanowią niewiadomą, to jednak na ekipy z Łodzi i Wieliczki trzeba będzie uważać.

Przypuszczenia - niestety - potwierdziły się w czwartkowy wieczór. Dziewczyny uległy łodziankom 1:3 w meczu, w którym trzy pierwsze sety były bardzo wyrównane. Pierwszego przegrały 26:28, drugiego wygrały 25:23, trzeci przegrany do 22. W czwartej partii rywalki już pewnie pokonały podopieczne trenerów Pawła Tercjaka i Szymona Żołędziewskiego 25:17.

- Dziewczyny walczyły, ale nie tak wyobrażały sobie początek ćwierćfinału mistrzostw Polski. Teraz "Goldenki" mają trochę czasu na odpoczynek, analizę błędów i bojowe nastawienie się na jutro! - informuje klub.

W piątek o godz. 18 Golden Sparta zagra z MKS MOS Wieliczka. Waga tego spotkania jest bardzo duża. Dziewczyny muszą wygrać, żeby awansować z podgrupy do ścisłego finału turnieju, z którego awans do półfinałów MP uzyskają dwa najlepsze zespoły.
W turnieju w Kędzierzynie-Koźlu grają też, w podgrupie A, miejscowy MMKS, Stal Śrubiarnia Żywiec i SKS Szóstka TPS Biała Podlaska.