Malbork. Nadia Walentynowicz wygrała ligę województwa, a MAL WOPR trzecim klubem na Pomorzu

Nadia Walentynowicz w swojej kategorii wiekowej została najlepszą zawodniczką województwa w Lidze Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego. W klasyfikacji klubowej w kategorii 17-23 lata Sekcja Pływacka MAL WOPR Malbork zajęła 3 miejsce.

Liga POZP składa się z dwóch rund. W pierwszej 17-letnia Nadia Walentynowicz była bezkonkurencyjna w stylu grzbietowym. W drugiej rundzie, która odbyła się w gdańskiej Żabiance w miniony piątek (1 kwietnia) potwierdziła swoją świetną formę, znowu poprawiając swoje rekordy życiowe – na 50 m (29,88 s), 100 m (1.03,25 minuty) i 200 m (2.16,54 minuty). Suma trzech najlepszych wyników dała jej 1943 pkt FINA i tym samym zwycięstwo w całej lidze.

- Kolejną zawodniczkę wyprzedziła o 34 pkt, a sukces naszej pływaczki jest o tyle cenniejszy, iż klasyfikacja łączyła z sobą dwa roczniki (17-18 lat); Nadia okazała się lepsza od wielu zawodniczek także o rok starszych. Nasza ambitna pływaczka mogła w Gdańsku cieszyć się nie tylko z okazałego pucharu, ale także nagrody finansowej, na którą z pewnością zasłużyła – relacjonuje Iwona Ciecholewska, trenerka MAL WOPR. - Gdańskie zawody po raz kolejny pokazały, że tylko ci z zawodników, którzy sumiennie i regularnie wykonują swoją pracę treningową, mogą liczyć na sukcesy i progres w wynikach.

W obu rundach ligi juniorów i młodzieżowców malborscy pływacy zdobyli 23 medale. Oprócz Nadii (pięć złotych i jeden srebrny) wywalczyli je także: Konrad Patoka (złoty i srebrny, 11 miejsce w klasyfikacji generalnej 17- i 18-latków), Kamil Czarnota (złoto i dwa brązy, 5 lokata w „generalce” 16-latków), Piotr Zakrzewski (srebro i brąz oraz 10 miejsce w zestawieniu zawodników 17-18-letnich), Sławomir Szpaczyński (srebro i 17 miejsce w klasyfikacji 14-latków), Liliana Szpaczyńska (4 brązowe), Wiktoria Grabara (2 brązowe) oraz Jakub Grapentyn, Michalina Zielska i Anna Czerwińska (po jednym brązowym).

W kategorii zawodników w wieku 17-23 lata ekipa MAL WOPR została sklasyfikowana na 3 miejscu w gronie 10 punktujących klubów.

To chyba najlepiej świadczy o tym, jak spisują się nasi pływacy na arenie województwa. W tegorocznych zmaganiach w lidze juniorów i młodzieżowców uczestniczyło 20 zawodników MAL WOPR i jest to ich wszystkich niebywały sukces – podkreśla Iwona Ciecholewska.

Trenerki MAL WOPR dziękują zawodnikom za wytrwałość i pracę wykonaną na treningach, ale pamiętają też o ich rodzicach wspierających klub.
- Szczególne podziękowania pragniemy przekazać Dorocie Patoce, która wspiera klub i zawodników w każdej sytuacji. Nie tylko w trakcie wyjazdów na zawody, ale także wykazuje się pomysłowością. To dzięki jej inicjatywie MAL WOPR wzbogaciło się ostatnio o nakładkę startową do stylu grzbietowego, która mimo że wykonana domowym sposobem, z pewnością przyczyni się do podwyższenia poziomu naszych zawodników – dziękuje Iwona Ciecholewska.

W sobotę (2 kwietnia) w Kościerzynie startowali też najmłodsi zawodnicy MAL WOPR, czyli 10- i 11-letni. Malbork reprezentowała trzyosobowa reprezentacja. W kategorii 10-latków Ignacy Zwoliński w podsumowaniu obu rund ligi zajął 21 lokatę w zestawieniu 65 pływaków, a trzy miejsca za nim uplasował się Fryderyk Dorobek. Kazimierz Zwoliński w kategorii o rok starszej był 38 na 56 sklasyfikowanych zawodników.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani