Malbork. Pływacy MAL WOPR z medalami na Pomorzu. Wkrótce powalczą o to samo w mistrzostwach Polski

10 medali zdobyli pływacy MAL WOPR podczas mistrzostw województwa pomorskiego, które odbyły się w Gdyni na pływalni Akademii Morskiej. Dla 16-latków było to przetarcie przed zbliżającymi się zimowymi mistrzostwami Polski, a uzyskane przez nich wyniki dobrze rokują.

W mistrzostwach województwa w miniony weekend (20-21 listopada) ogółem startowało 265 zawodników z 18 pomorskich klubów. Sekcja Pływacka MAL WOPR wystawiła 23-osobową reprezentację. Świetnie spisali się 16-latkowie i starsi malborscy pływacy.

16-latkowie przygotowani na mistrzostwa Polski

W grupie wiekowej 14-16 lat Nadia Walentynowicz, aktualnie największa duma klubu, wywalczyła trzy złote medale w konkurencjach 50, 100 i 200 m stylem grzbietowym. Co ważne, w zestawieniu 107 pływaczek zajęła 3 miejsce w klasyfikacji generalnej open.

- Nadia aż o 5 sekund poprawiła swój rekord życiowy na najdłuższym z dystansów, a warto przypomnieć, iż właśnie w tej konkurencji wywalczyła brąz na ostatnich, letnich mistrzostwach Polski – podkreśla Iwona Ciecholewska, trenerka MAL WOPR.

Jakub Grapentyn zdobył brązowe medale na 100 i 200 m w stylu grzbietowym. Na dłuższym dystansie ustanowił rekord życiowy 2.14,29, poprawiając się aż o 3 sekundy. Kolejny brąz do dorobku klubu dorzuciła żabkarka Liliana Szpaczyńska na 100 m stylem klasycznym.

Losy medalu ważyły się do samej ściany pływalni. Ostatecznie Liliana wygrała z zawodniczką z Rumi o 0,11 sekundy – relacjonuje Iwona Ciecholewska. - Na ten medal, na bycie trzecią żabkarką w województwie Lila zasłużyła, jak mało kto.

Dobre występy 16-latków z MAL WOPR dobrze rokują przed zimowymi mistrzostwami Polski juniorów w tej kategorii wiekowej, które w grudniu odbędą się w Gliwicach.

Starty pozostałych reprezentantów MAL WOPR w Gdyni

17-letni Piotr Zakrzewski podczas mistrzostw województwa pomorskiego wywalczył srebro na 100 m stylem dowolnym i brąz na 50 m stylem grzbietowym. W klasyfikacji generalnej uplasował się na 22 miejscu w zestawieniu 133 startujących pływaków. Dla zawodnika i jego trenerek prócz medali równie ważne są cztery rekordy życiowe, które ustanowił.

- To bez wątpienia były najlepsze zawody w dotychczasowej karierze Piotra. Wykazał się właściwą koncentracją, umiejętnością pozbywania się dodatkowych negatywnych bodźców. Praca, jaką wkłada w codzienne treningi, skupienie i właściwe wykonywanie podpowiedzi trenerek zaowocowało tak doskonałymi wynikami. Piotr w Gdyni był najlepszym zawodnikiem w naszej ekipie i na te sukcesy z pewnością zasłużył – informuje Iwona Ciecholewska.

20-letnia Alicja Krauze zdobyła dwa brązowe medale w sprinterskich konkurencjach (50 m) stylem dowolnym i motylkowym.

Ala na radość ze startów i zdobywanie medali czekała aż 4 lata. Po długiej przerwie spowodowanej przygodą z triathlonem, kontuzją i operacją barku, a w dalszym ciągu rekonwalescencją, wróciła w końcu do tego, o co tak walczyła – dodaje trenerka MAL WOPR.

W 23-osobowej reprezentacji malborskiego klubu na mistrzostwa województwa znalazło się też dwóch debiutantów: bracia Leon i Emil Ziniewiczowie, do tej pory bardziej kojarzeni z występów w triathlonie, który na co dzień trenują w MKS Triathlon Malbork. Chcą poprawić element pływacki sportu dla „ludzi z żelaza”, dlatego we wrześniu dołączyli do MAL WOPR.

W klasyfikacji klubowej mistrzostw Pomorza MAL WOPR zajęło 8 miejsce.

Malbork. Brązowe medale MAL WOPR na pierwszych zawodach w se...