Malbork: Polski Cukier Pomezania wygrała w Wolsztynie

RK
Bardzo dobrze rozpoczęli rundę rewanżową w grupie A I ligi szczypiorniści Polskiego Cukru Pomezanii. Na trudnym terenie pokonali Wolsztyniaka Wolsztyn 37:31.

Zwycięstwo malborczyków jest tym bardziej ważne, że Wolsztyniak depcze im po piętach w ligowej tabeli. Wygrana pozwoliła oddalić się o 2 punkty od sobotniego rywala. Pomezania ma teraz na koncie 20 pkt.

Mecz w Wolsztynie od początku układał się pod dyktando podopiecznych trenera Igora Stankiewicza. Szczypiorniści Pomezanii konsekwentnie budowali przewagę, by na przerwę zejść (wynik za SportoweFakty.pl) przy korzystnym dla siebie rezultacie 20:14.

W drugiej połowie, do 40 minuty, gospodarze próbowali wyszarpać prowadzenie malborczykom i doszli naszych graczy na trzy bramki. Zespół z Malborka opanował jednak sytuację i znów zaczął powoli powiększać przewagę. Na 5 minut przed końcem Pomezania prowadziła 5 bramkami (33:28), by ostatecznie zwyciężyć 37:31.

W malborskiej drużynie formą strzelecką błysnął Łukasz Cieślak, który aż 10 razy umieścił piłkę w bramce Wolsztyniaka.

Za tydzień Polski Cukier Pomezania pauzuje, a potem czeka ją wyjazd do Legionowa.