Malbork: Pomezania poza podium w Turnieju o Puchar Prezydenta Elbląga

RK
Szczypiorniści I-ligowej drużyny Polskiego Cukru Pomezanii Malbork zajęli 4 miejsce w turnieju towarzyskim o puchar prezydenta Elbląga, który odbył się w weekend (12-12 stycznia) u sąsiadów.

W elbląskich zawodach wzięło udział 6 drużyn. Podopieczni trenera Igora Stankiewicza trafili do grupy z mocnymi rywalami: SMS Gdańsk i Warmią Olsztyn, z którymi rywalizują również w rozgrywkach grupy A I ligi. Malborczycy pozostawili po sobie dobre wrażenie. Z Warmią przegrywali do przerwy 13:17, ale w drugiej połowie odrobili straty i ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 29:29.

W meczu z SMS malborska Pomezania miała zdecydowaną przewagę po pierwszej odsłonie (22:13), jednak po przerwie goście doszli do głosu, nie na tyle jednak, by zwycięstwo naszej drużyny było zagrożone. Zawodnicy Igora Stankiewicza wygrali 31:29.

Przeczytaj też: Damian Piórkowski nowym nabytkiem Polskiego Cukru Pomezanii

Pomezania miała tyle samo punktów, co Warmia, ale z powodu gorszego bilansu bramkowego zajęła 2 miejsce w grupie, a to oznaczało grę o 3 lokatę w całym turnieju. W "małym finale" malborczycy zremisowali w regulaminowym czasie 27:27 z gospodarzami, KS Wójcik Meble Elbląg. Miejscowi lepiej egzekwowali rzuty karne (4:2) i skończyli turniej na podium.

Puchar prezydenta Elbląga pojechał do Olsztyna. Warmia pokonał w finale Kard-Do Spójnia Gdynia 24:22 (12:10).