Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Malbork. Rewitalizacja miasta trwa od trzech lat. Co na to mieszkańcy? Swoje opinie mogą wyrazić w ankiecie

Anna Szade
Anna Szade
Radosław Konczyński
Od trzech lat w Malborku realizowany jest projekt rewitalizacji miasta. Teraz władze chcą dowiedzieć się, co mieszkańcy sądzą o tym wielowymiarowym przedsięwzięciu. Do końca lutego można wypełnić ankietę i ocenić dotychczasowe efekty.

Urząd Miasta Malborka zaprasza mieszkańców do wyrażenia opinii na temat dotychczasowych efektów wynikających z realizacji programu rewitalizacji miasta „Malbork na plus”. To badanie jest w pełni anonimowe i nie zajmuje dużo czasu.

Państwa głos jest ważny i potrzebny do pełnej oceny prowadzonych działań rewitalizacyjnych w Malborku – zachęcają urzędnicy do wypełniania ankiety.

Wśród pytań znalazły się bardzo podstawowe, choćby czy wypowiadający się na temat Programu Rewitalizacji Miasta Malborka na lata 2017-2023 zapoznał się z tym dokumentem. Po takiej lekturze łatwiej dostrzec zmiany, które zaszły na przykład dzięki inwestycjom zapisanym w programie.

Ankieta w wersji online dostępna jest TUTAJ

„Malbork na plus” to zadania, które już zrealizowano, czyli choćby wieża ciśnień na pl. Słowiańskim czy adaptacja budynku przy ul. Sienkiewicza 43 na placówkę usług społecznych. Będą kolejne, które dotyczą także otwartych przestrzeni, jak choćby skwer u zbiegu ulic Reymonta i Prusa, skwer przy ul. Grunwaldzkiej, park za Szpitalem Jerozolimskim.

Mają zyskać także mieszkańcy kwartału między ul. Sienkiewicza, Orzeszkowej, Sikorskiego i Reymonta, bo po konsultacjach z przyszłymi użytkownikami zagospodarowane na nowo mają być tamtejsze podwórka. Identyczny proces czeka również zaplecze kamienic między ul. Jagiellońską, Grunwaldzką, 17 Marca i Żeromskiego.

Nie można również zapomnieć o wielu przykładach remontów części wspólnych w budynkach wielorodzinnych zarówno miejskich, jak i podejmowanych przez wspólnoty mieszkaniowe. Dotyczą one zabytkowej zabudowy Śródmieścia.
Będzie też ścieżka historyczna. Spacer po tej trasie gwarantował będzie poznanie największych śródmiejskich atrakcji.

W wielu z tych działań na etapie planowania angażowani byli mieszkańcy, bo to oni mają korzystać z miejsc, którym stopniowo przywracana jest dawna świetność.

Z Programem Rewitalizacji Miasta Malborka na lata 2017-2023 można zapoznać się TUTAJ

Na opinie mieszkańców magistrat czeka do końca lutego.

Malbork. Najstarsze domy w mieście. Wciąż w nich mieszkają l...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze atrakcje Krakowa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto