Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Malbork. Sąsiedzkie Spotkanie 2021 na pl. 3 Maja. Integracja mieszkańców Śródmieścia to ważny element programu rewitalizacji

Anna Szade
Anna Szade
Radosław Konczyński
W niedzielę (19 września) na pl. 3 Maja w Malborku odbyło się Sąsiedzkie Spotkanie 2021. To pierwsza impreza, która ma integrować społeczność obszaru rewitalizacji. Głównym organizatorem był Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska, przy wsparciu miasta i jego jednostek.

Wszyscy zaangażowani w Sąsiedzkie Spotkanie 2021 na pl. 3 Maja w Malborku trzymali kciuki przede wszystkim za pogodę. A ta na szczęście dopisała. Przynajmniej nie padało. W programie znalazły się m.in.: fotobudka, występ artysty cyrkowego, rodzinne zdjęcie sąsiadów, konkursy z nagrodami, kawiarenka z kawą i herbatą, aktywności dla dzieci i dorosłych.

Organizatorem tego sąsiedzkiego spotkania był Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska. Na miejscu bardzo zaangażowani są wychowawcy i uczestnicy Stacji Malbork +, która działa w obszarze rewitalizacji.

Niedzielna impreza to jedno z zadań wpisujących się w działania rewitalizacyjne prowadzone w Śródmieściu. Jest dla mieszkańców pretekstem do wyjścia z domu, poznania się, a to może zaowocować budowaniem więzi społecznych.

Impreza odbywa się w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, ale jest dofinansowana z Urzędu Miasta Malborka. Idea przyszła do nas z Francji, gdzie Dni Sąsiada zrodziły się w 1999 r. To przede wszystkim możliwość integracji całej społeczności – mówi Anna Olkowska-Jacyno, specjalista ds. rewitalizacji w Urzędzie Miasta Malborka.

Podczas tej zabawy można też było zostawić swój ślad w kronice obszaru rewitalizacji. Kronika pokaże, co zmieniło się na przestrzeni lat. Mieszkańcy mogli przynosić zdjęcia, pamiątki, dzielić się informacjami i opowieściami. Ta wspólnie stworzona historia ma ujrzeć światło dzienne w wersji papierowej i elektronicznej jeszcze jesienią.

W niedzielę na pl. 3 Maja działał także punkt informacyjny o działaniach społecznych prowadzonych w ramach projektu „Malbork na plus”, ale także o całym procesie rewitalizacji obejmującym Śródmieście.

Malbork. Skwer "z czołgiem" trochę się zmieni. Jesteście cie...

od 7 lat
Wideo

Ile wynosi najwyższa i najniższa emerytura w Polsce?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto