Malbork. Szachiści z SP 6 z kolejnym dużym sukcesem na arenie wojewódzkiej

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Malborku wygrała I Pomorską Ligę Szachową Szkół Podstawowych. To nowy cykl turniejów, na które zostały zaproszone wszystkie szkoły naszego województwa. Jak widać, „szóstka” jest potęgą w królewskiej grze.

W pięciu turniejach składających się na cykl wzięły udział 43 szkoły reprezentowane przez 98 zawodniczek i zawodników. Turnieje odbywały się od 20 listopada 2021 r. do 26 marca 2022 roku. Wszystko potoczyłoby się szybciej, gdyby nie sytuacja epidemiczna, ale teraz organizator, czyli Szkoła Szachowa Król i Królowa ogłosiła już oficjalne wyniki.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Malborku odniosła ogromny sukces, zajmując 1 miejsce w klasyfikacji końcowej. Na sukces drużyny złożyły się świetne wyniki indywidualne. W kategorii open, czyli wśród wszystkich zawodników turnieju 1 lokatę wywalczyła Julia Gałązka z klasy 8A, a na 6 miejscu, także promowanym nagrodą, uplasował się Kosma Magiera z klasy 8A. W kategorii dziewcząt 2 miejsce zajęła Patrycja Szklarczyk z klasy 8A, a na 5 pozycji znalazła się Karmelita Magiera z klasy IA. Wśród chłopców do lat 10 miejsca odpowiednio 5 i 6 wywalczyli bracia Igor i Natan Komasarowie.

Wyrazy uznania dla wszystkich zawodników za ich entuzjazm, zaangażowanie, hart ducha i walkę! Ogromne podziękowania należą się również rodzicom naszych szachistów, państwu Komasarom i panu Magierze, którzy stanowią część drużyny, zapewniając transport, pocieszając w trudnych chwilach i spiesząc z radami! - podkreśla Mariusz Dudek, opiekun kółka szachowego w SP 6 w Malborku.

Na co dzień wszyscy zawodnicy są członkami sekcji szachowej Malborskiego Centrum Kultury i Edukcji, gdzie uczą się królewskiej gry od Marka Dackiewicza. Trener i sędzia szachowy tym samym też przyłożył rękę do sukcesu odniesionego i dla szkoły, i dla miasta.

Przypomnijmy, że to kolejne duże szachowe osiągnięcie „szóstki”. Reprezentacja szkoły w maju jako mistrz województwa pomorskiego zagra w finałach centralnych igrzysk młodzieży szkolnej w szachach drużynowych.