18+

Malbork: Turniej piłki siatkowej juniorów. Puchar zwycięzców dla Tempa Olsztyn

RK
Olsztynianie zdominowali mikołajkowy turniej piłki siatkowej juniorów, który od piątku do niedzieli odbywał się w Malborku. Tuż za podium uplasowali się malborczycy.

Młodzi siatkarze z 10 klubów Pomorza, województw warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego wzięli udział w dorocznych zawodach, które zorganizował UMKS Jurand Malbork. W czwartek i piątek można było zobaczyć po kilkanaście godzin siatkówki w wykonaniu juniorów. Mecze były rozgrywane jednocześnie w halach Gimnazjum nr 3 i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4. Pojedynki finałowe odbyły się w niedzielne przedpołudnie w "trójce".

Malborski Jurand wystawił do tego turnieju dwa składy. Dobrze poczynał sobie Jurand II, który wygrał grupę B i w półfinale trafił na SKS Starogard Gdański. Podopieczni Walentyna Stopowa i Mariusza Śwista byli bliscy awansu do finału, ale przegrali po niezwykle zaciętej walce 0:2 (26:28, 24:26). W spotkaniu o 3 miejsce w turnieju malborczycy znowu musieli uznać wyższość przeciwnika. Spotkali się z Chemikiem Olsztyn, któremu wcześniej ulegli w pojedynku grupowym 0:3. Rewanż się nie udał. Jurand II przegrał 1:2 (10:25, 25:21, 12:15).

W finale turnieju - po półfinałowym zwycięstwie 2:0 z Chemikiem - znalazło się też Tempo 25 I Olsztyn, które dość łatwo pokonało 2:0 (25:20, 25:18) pogromców malborczyków, SKS Starogard Gdański.

6 miejsce w malborskich zawodach zajęła drużyna Juranda I, która uległa w spotkaniu o 5 lokatę drugiej drużynie Tempa Olsztyn 0:2 (14:25, 17:25).

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. Tempo I, 2. SKS Starogard Gd., 3. Chemik Olsztyn, 4. Jurand II, 5. Tempo II, 6. Jurand I, 7. Trefl Gdańsk, 8. Truso Elbląg, 9. AZS Toruń, 10. AZS Olsztyn, 11. SPS Lębork, 12. Alpat Gdynia.

Trenerzy wybrali najlepszych zawodników w każdym zespole oraz najlepszą "6" zawodów. W szóstce turnieju znaleźli się: Kamil Radzikowski (Chemik - przyjmujący), Michał Tomczak (Tempo - rozgrywający), Oskar Klejschmit (SKS - przyjmujący), Karol Janczewski (Jurand - atakujący), Mateusz Wierciszewski (Tempo - środkowy), Daniel Sojka (SKS - libero).