Malbork. W maju odbędzie się turniej 14- i 15-latków z GOSSM PZPN

RK
Drużyna chłopców z rocz. 2000 z Gimnazjalnego Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży PZPN w Malborku sprawdziła się w meczu towarzyskim z rówieśnikami z GOSSM w Elblągu. Padł remis 4:4. Warto już teraz zapamiętać, że w drugiej połowie maja w Malborku odbędzie się turniej zespołów z kilku GOSSM.

14-latkowie z GOSSM w Malborku i Elblągu spotkali się w czwartek (24 kwietnia) na elbląskim boisku ze sztuczną trawą przy ul. Skrzydlatej. Młodzi malborczycy przegrywali 0:1, ale wyrównał po indywidualnej akcji Patryk Kirchenstain. Błędy obrony i bramkarza sprawiły, że zespół malborskiej szkółki PZPN stracił 3 gole. Stratę zmniejszył ze stałego fragmentu gry Igor Lewandowski i do przerwy podopieczni trenera Henryka Pawłowskiego przegrywali 2:4.

- W drugiej połowie nasza drużyna dominowała i po wspaniałych akcjach całego zespołu dwie bramki zdobył kapitan Patryk Kirchenstain - relacjonuje Henryk Pawłowski, trener-koordynator GOSSM w Malborku

Chłopcy z rocznika 2000 trenują ze sobą od 8 miesięcy. - W wyniku systematycznego szkolenia zrobili już duże postępy, jednak czeka ich jeszcze bardzo dużo pracy - dodaje szkoleniowiec.

20 maja w Malborku odbędzie się turniej dla roczników 1999 i 2000, w którym wezmą udział drużyny z GOSSM z Gdańska, Koszalina i Elbląga oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku.