Malbork. W turnieju Lotos Griffin Cup dla rocznika 2011 najlepszy okazał się Dragon Bojano

12 drużyn wzięło udział w turnieju Lotos Griffin Cup dla rocznika 2011, który w sobotę (5 lutego) odbył się w Malborku. Chłopcy rywalizowali o puchar prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

To już czwarta edycja halowych turniejów Lotos Griffin Cup organizowanych przez Pomorski ZPN. Zawody odbywają się w różnych miejscach województwa dla poszczególnych roczników. Malbork został wybrany na miejsce rywalizacji drużyn 11-latków.

Areną zmagań była hala sportowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1. Dwanaście zespołów podzielonych na trzy grupy rozpoczęło zmagania, a po niespełna siedmiu godzinach było wiadomo, do kogo trafią puchary i nagrody indywidualne.
Zwycięzcą turnieju został LZS Dragon Bojano, który w finale wygrał po rzutach karnych 2:1 z AP Jedynka Reda. Brązowe medale wywalczyli chłopcy DSPN Kwidzyn, którzy pokonali 2:1 AS Piłeczka Pruszcz Gdański.

W malborskiej odsłonie Lotos Griffin Cup zagrały też drużyny: Pomezania Malbork, Grom Nowy Staw, Dolina Speranda Gałąźnia Wielka, Start Miastko, U2 Bytów, Sparta Rakowiec, AP Marko-Gol Gdańsk, AP Kaszubia Kościerzyna.