Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Malborska Liga Futsalu. DachBud Balex-Metal obronił tytuł mistrzowski

RK
W niedzielę drużyny Malborskiej Ligi Futsalu zakończyły czwarty sezon rozgrywek. W ostatnim meczu zmierzyły się DachBud Balex-Metal i Novspeed. Emocji nie zabrakło. Raz jedna, raz druga drużyna była bliżej tytułu. Ostatecznie triumfował DBBM.

Spotkanie Novspeedu, wtedy jeszcze lidera, i DachBud Balex-Metal, wicelidera, kończyło w niedzielę czwartą edycję MLF. Młodym zawodnikom Novspeedu wystarczał remis, żeby sięgnąć po zwycięstwo w całym cyklu.

W pierwszej połowie długo utrzymywał się wynik bezbramkowy, w końcu Karol Polus strzałem z dystansu dał prowadzenie DBBM. Na ok. 15 sekund przed końcem w podobnych okolicznościach wyrównał Krzysztof Cicherski. Gdyby mecz zakończył się taki wynikiem, mistrzem zostałby Novspeed. Lider znalazł się w jeszcze lepszej sytuacji krótko po przerwie, gdy w 23 minucie Robert Gdela podwyższył wynik na 2:1.

W ostatnich 10 minutach DBBM miał kilka dogodnych okazji, ale Novspeed dobrze się bronił, a w jego bramce dobrze spisywał się Dominik Skopiak. Jednak na 2 minuty przed końcem musiał wyciągnąć piłkę z siatki po strzale Piotra Wilka. Gola decydującego o tytule mistrzowskim dla DBBM strzelił w 39 minucie Karol Polus.

DachBud Balex-Metal po raz czwarty z rzędu zdobył tytuł mistrza MLF.

W pozostałych meczach ostatniej kolejki padły wyniki:
Wyższa Szkoła Gospodarki - Forest JK 1:9. Bramki: WSG - Drążek; Forest: Mańkowski, Zięba 3, Kamil Jabłoński 2, Paweł Jabłoński 2, Wojtysiak.

Malborscy Lechiści - Kałdowo 4:2. Bramki: ML - Jeż, Babczyński 2, Gilewski; Kałdowo - Nędza, Feretycki.

Starostwo Powiatowe - SZ 98 18:5. Bramki: Starostwo - Kluka 9, Pychyński 6, Szczeciński, Kozubski, Andrzejewski; SZ 98: Bieszke 3; Nowak 2.
Ten mecz zakończył się przed czasem. Ekipa SZ przystąpiła do gry tylko w 4-osobowym składzie. Dwóch zawodników otrzymało czerwone kartki. W tej sytuacji - gdy tylko dwóch piłkarzy pozostało na parkiecie - sędziowie musieli zakończyć zawody.

Wielbark - Ruch 6:2. Bramki: Wielbark - Wróblewski 2, Sławuta, Urban, Jędrzejewski 2; Ruch - Aleksandrowicz, Zasadzki.