Malborska szachistka wicemistrzynią województwa

Materiał nadesłany
W dniach 20-21 czerwca w Tczewie odbyły się mistrzostwa województwa pomorskiego juniorów w szachach. W najmłodszej grupie dziewcząt srebrny medal zdobyła Julia Gałązka z Malborka.

W rozgrywkach wzięło udział 83 zawodników od lat 7 do 17. Turniej odbywał się w podziale na grupy ze względu na wiek oraz ze względu na płeć. Zawodnicy otrzymywali na każdą partię po 30 minut do namysłu, jedna runda mogła więc trwać maksymalnie godzinę.

Spory sukces osiągnęła reprezentantka klubu MCKiE Malbork Julia Gałązka. Grając w najmłodszej grupie dziewcząt do lat 9, zdobyła wicemistrzostwo województwa. Mistrzynią została Karolina Rybak z UKS MDK Gdynia, brąz wywalczyła Alicja Zacharzewska z Pruszcza Gdańskiego. Należy podkreślić, że Julia była najlepszą ośmiolatką w tych zawodach.

Drugi z reprezentantów malborskiego klubu, Kosma Magiera, zajął 21 miejsce w grupie chłopców do lat 9. Biorąc pod uwagę krótki staż treningu tego zawodnika, wynik należy uznać za dobry. Mistrzem w tej kategorii został Szymon Malinowski (TKKF Rzemyk Gdynia).