Malborski klub karate wygrał mistrzostwa makroregionu. To pierwszy taki sukces

Malborski Klub Kyokushin Karate po raz pierwszy wygrał klasyfikację drużynową Mistrzostw Makroregionu Zachodniego i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.

W zawodach, które odbyły się w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, rywalizowało 170 karateków z 22 ośrodków.

Cztery medale reprezentanci MKKK zdobyli w układach technicznych. Złoto swoimi pokazami zapewnili sobie seniorka Marta Owedyk i junior Hubert Philipp, a srebrne krążki - senior Marcin Kondra i junior Miłosz Wolak - wszyscy z malborskiej sekcji MKKK.

Jeszcze lepiej dla zawodników malborskiego klubu przebiegała rywalizacja w kumite. Złoto wywalczyli juniorka Zuzanna Jaremko (w wadze powyżej 60 kg) i senior Paweł Madajczak (do 70 kg) – oboje są z kwidzyńskiej sekcji MKKK prowadzonej przez Macieja Kaczyńskiego.
Srebrne medale wywalczyli reprezentanci sekcji malborskiej: Hubert Philipp wśród juniorów (waga poniżej 60 kg) i Damian Stawicki w kategorii juniorów młodszych (poniżej 60 kg), a brązowe: z sekcji Malbork - junior Patryk Falkiewicz (–65 kg) i Robert Bylicki w kategorii masters powyżej 35 lat, sekcja Kwidzyn – senior Marcin Tomczyk (–65 kg), sekcja Sztum - juniorki Julia Jankiewicz (–60 kg) i Monika Matlewska (–55 kg).

MKKK uzbierał 37 punktów w klasyfikacji drużynowej, co dało 1 miejsce ex aequo z klubem z Drawska Pomorskiego.

Na zawodach w Gdańsku malborski ośrodek karate był reprezentowany również przez prezesa i trenera Wojciecha Kunickiego, który był jednym z sędziów.