Malnaft Olimpico w kolejnej rundzie mistrzostw Polski piłkarek do lat 13

Drużyna z Malborka, trenowana przez Jerzego Wnuka-Lipińskiego, gra dalej w eliminacjach do Klubowych Mistrzostw Polski Młodziczek do lat 13. Olimpico zakwalifikowało się do fazy międzywojewódzkiej.

Zawodniczki Malnaft Olimpico z roczników 2003-2005 eliminacje rozpoczęły cyklem trzech turniejów, w których zmierzyły się z UKS Delta Nowy Staw i Gryf 2009 Tczew. W każdym z turniejów zespoły grały systemem "każdy z każdym". W tym cyklu najlepsze okazały się nowostawianki, przed dziewczynami z Olimpico, ale oba zespoły awansowały do finału wojewódzkiego.

O miano najlepszej klubowej drużyny trzynastolatek na Pomorzu miały powalczyć: Sztorm Gdynia, Delta Nowy Staw, KSK Luzino i Malnaft Olimpico. Ostatecznie rywalizowały trzy ekipy, ponieważ drużyna z Luzina nie stawiła się na zawody.

Malborski zespół przegrał 0:1 ze Sztormem i pokonał 2:1 Deltę Nowy Staw, co dało podopiecznym trenera Jerzego Wnuka-Lipińskiego drugie miejsce w finale pomorskim i awans z tej pozycji do strefy zmagań międzywojewódzkich. Mistrzyniami Pomorza zostały piłkarki Sztormu, które prócz zwycięstwa nad Olimpico zremisowały 0:0 z Deltą. Trzecie miejsce dla nowostawianek.

W kolejnej rundzie Sztorm i Malnaft Olimpico spotkają się z dwoma drużynami z województwa zachodniopomorskiego - w dniach 16-17 kwietnia. Celem będzie awans do 1/16 finału MP, który uzyskają dwie ekipy z każdego turnieju.

- Dla naszego klubu to historyczne osiągnięcie. Oczywiście, jest to zasługa dziewcząt, które wywalczyły awans, oraz rodziców, sponsorów i wielu innych, bo sukces ma wielu ojców - podsumowuje trener Jerzy Wnuk-Lipiński.

Malnaft Olimpico grało w składzie: Bławat, Jędrzejewska, Deranek, Gawryluk, Wierzba, Banc, Tadaszak, Chełstowska, Stec, Beeg.