Medale i "życiówki" pływaków podczas zawodów w Lęborku

Sześć medali zdobyli pływacy MAL WOPR podczas zawodów w Lęborku. Poniżej relacja z imprezy przygotowana przez trenerkę Iwonę Ciecholewską.

Pod nieobecność czwórki zawodników MAL WOPR startujących w Poznaniu, malborska ekipa na VIII Memoriale Stanisława Uby, zmarłego przed kilkoma laty wieloletniego prezesa Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego, wywalczyła 6 medali.
Najlepiej w Lęborku spisała się dwunastoletnia Nadia Walentynowicz. Startująca od niedawna w stylu grzbietowym, w fantastyczny sposób pokonała dystans 100 m w tym stylu i poprawiając swoja życiówkę sprzed tygodnia aż o 3 sekundy, z czasem 1:16,81 zdobyła brązowy medal. Jako jedyna z naszej ekipy zdobyła dwa medale, bowiem na tym samym dystansie, ale w stylu zmiennym, czas 1:22,23 dał jej kolejny brąz.
Trzeci brązowy medal do dorobku MAL WOPR dorzucił Kamil Czarnota, który również w stylu grzbietowym zameldował się jako trzeci na mecie. Po jednym srebrnym medalu z kolei zdobyły: Magda Mroczek z bardzo dobrym wynikiem 1:06,95 na 100 m stylem dowolnym oraz Michalina Zielska na dystansie dwukrotnie krótszym w tym samym stylu, uzyskując czas 38,85 sekundy. Obie zanotowały też nie tylko w medalowym, ale i drugim swoim starcie nowe rekordy życiowe.
Ostatni medal wywalczyła nasza najlepsza żabkarka, Liliana Szpaczyńska, która na dystansie 100 m w swoim ulubionym stylu stanęła na drugim stopniu podium.
Na duże brawa zasługują po lęborskich zawodach ci, którzy w obu swoich startach poprawili dotychczasowe rekordy życiowe. Po dwie życiówki wywieźli z Lęborka: Daria Gorjainow, Weronika Marchlewska, Aleksandra Ziemińska, Patryk Grapentyn, Igor Marchlewski, Sławomir Szpaczyński, Antonii Rozalewicz i fantastycznie spisujący się na zawodach dziewięcioletni zaledwie Dawid Patoka.
Jeden rekord życiowy z kolei zaliczyli: Agata Kupińska, Alicja Lewandowska, Anna Włodarczyk, Martyna Ziemińska, Jakub Grapentyn, Cezary Gwiazdowski, Nikodem Hermanowicz, Wiktor Ołdziejewski, Mikołaj Szraga i Piotr Szuryński.
Bardzo wymagające Ogólnopolskie Zawody Pływackie w Lęborku, których dwa bloki trwały całą sobotę, można zaliczyć zawodnikom MAL WOPR do udanych. Tylko jeden z zawodników nie zanotował życiówki, a to właśnie one wyznaczają poziom sportowy zawodnika. Pływacy MAL WOPR spisują się bardzo dobrze nie tylko na zawodach. Wykonują też bardzo zadowalającą pracę na treningach. Do końca sezonu z pewnością jeszcze nie raz usłyszymy o ich sukcesach.
Z ostatniej chwili - Alicja Krauze, najlepsza malborska pływaczka, szlifująca aktualnie formę na długiej pływalni na zgrupowaniu pływackim w Olsztynie, znalazła się po raz kolejny z rzędu w składzie Kadry Narodowej w Pływaniu w kategorii juniora. Gratulujemy!