Medale Jakuba Wyczółkowskiego w regatach na Słowacji. Kajakarz Nogatu pojedzie na mistrzostwa Europy

Jakub Wyczółkowski, kajakarz MKS Nogat Malbork, wrócił z czterema medalami z międzynarodowych regat w słowackich Pieszczanach. Podopieczny trenera Andrzeja Lewandowskiego otrzymał też powołanie do kadry Polski juniorów na mistrzostwa Europy. Poniżej relacja z regat nadesłana przez malborskiego szkoleniowca.

Kadra polskich juniorów w miniony weekend startowała na torze kajakowym w Pieszczanach. Były to silnie obsadzone regaty, w których startowało 18 państw. Świetny występ i zarazem przepustkę do pierwszego składu na nadchodzące za niespełna cztery tygodnie mistrzostwa Europy wywalczył zawodnik Malborskiego Klubu Sportowego Nogat Jakub Wyczółkowski
Jakub startował w czterech konkurencjach: K-2 1000 m, K-2 500 m, K-2 200 m i K-4 1000 m.
W K-2 na dystansie 1000 m wraz z reprezentacyjnym kolegą Cezarym Kolaszewskim (Zawisza Bydgoszcz) nie mieli sobie równych i zdecydowanie wygrali, zdobywając złoty medal z przewagą aż 2,160 sek. nad drugą osadą. Srebrny i brązowy medal przypadł dwóm osadom z Wielkiej Brytanii.
W K-2 na dystansie 500 m zajęli 2 miejsce i srebrny medal ustępując zaledwie o 0,273 sekundy osadzie ze Słowacji.
W K-2 na dystansie 200 m zajęli 3 miejsce i brązowy medal tuż za osadami Polski i Wielkiej Brytanii , tracąc do pierwszych 0,376 i do drugich 0,202 sekundy.
W K-4 na dystansie 1000 m zajęli 2 miejsce i srebrny medal tuż za osadą Wielkiej Brytanii z minimalną różnicą 0,473 sek. Polska czwórka startowała w składzie: Kamil Klimca (MKS Czechowice-Dziedzice), Jakub Wyczółkowski (MKS Nogat Malbork), Przemysław Szczepanik (KKS Sieradz), Cezary Kolaszewski (Zawisza Bydgoszcz).
Należy zwrócić uwagę na minimalne różnice w wynikach sięgające tysięcznych części sekundy, które świadczą o bardzo wyrównanym poziomie.
Bezpośrednio po zawodach Jakub Wyczółkowski dostał kolejne powołanie od trenera reprezentacji Polski Roberta Włodarczyka i znalazł się w 8-osobowej grupie kajakarzy, którzy na zgrupowaniu w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu będą przygotowywać się do występu w mistrzostwach Europy w Mantes-en-Yvelines (Francja) w dniach 26-29 czerwca.

Informacja nadesłana przez Andrzeja Lewandowskiego, trenera MKS Nogat Malbork.