Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nauczyciele z Malborka już odebrali nagrodę z okazji Dnia Edukacji Narodowej. "Pracują z pasją, nie patrzą na zegarek, osiągają sukcesy"

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Piętnaścioro nauczycieli z malborskich szkół i przedszkoli prowadzonych przez miasto odebrało w środę (11 października) nagrodę burmistrza z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zdecydowaną większość wśród wyróżnionych stanowiły panie.

Nagroda burmistrza dla nauczycieli za osiągnięcia wychowawczo-dydaktyczne

Dzień Edukacji Narodowej, nawiązujący do utworzenia Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku, przypada 14 października. Burmistrz Malborka nieco wcześniej, bo w środę (11 października) zaprosił nauczycieli, by podziękować za osiągnięcia wychowawczo-dydaktyczne. Nagroda jest przyznawana na mocy uchwały Rady Miasta Malborka z 2009 r. Tym razem wyróżnieni w ten sposób zostali:

 • Agata Pomianowska – Przedszkole nr 5,
 • Monika Skorczyk – Przedszkole nr 5,
 • Jolanta Polar-Możdżonek – Przedszkole nr 8,
 • Katarzyna Wasiluk – Szkoła Podstawowa nr 1,
 • Ewa Ciechowska - dyrektor SP 2,
 • Lidia Krzyżosiak - SP 2,
 • Kamila Kabatc - SP 3,
 • Magdalena Zybko-Żądłowska - SP 3,
 • Celina Kraszewska – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1,
 • Izabela Krotowska - ZSP 1,
 • Beata Nagrodzka - ZSP 1,
 • Joanna Mytnik - SP 6,
 • Krzysztof Keński - SP 6,
 • Katarzyna Skrzypek - SP 8,
 • Monika Pozorska - SP 9.

Burmistrz, gratulując nagrodzonym, podziękował wszystkim nauczycielom z miejskich przedszkoli i szkół za ich codzienną pracę.

- Twórcy Komisji Edukacji Narodowej napisali, że najważniejsze jest serce i rozum nauczyciela, bo od tego zależy rozum i serce ucznia. To pokazuje, jak ważne jest wykształcenie, więc ten rozum, ale również wychowanie młodego pokolenia, bo już za chwilę ci młodzi ludzie, dziś uczniowie, będą decydować o tym, co będzie się dziać w naszej dużej Ojczyźnie, czyli w Polsce, i małej ojczyźnie, czyli Malborku – mówił Marek Charzewski, burmistrz Malborka.

Włodarz tradycyjnie życzył nauczycielom, żeby pozostawali w pamięci swoich uczniów i byli mile wspominani, "bo dla każdego nauczyciela to miły moment, jeżeli spotyka ucznia i okazuje się, że jest przez niego dobrze pamiętany".

Praca w szkole jest jak "przejażdżka kolejką górską"

W imieniu wszystkich nagrodzonych podziękowali Ewa Cichowska i Krzysztof Keński.

Myślę, że w naszym gronie jest wielu nauczycieli, którzy zasługiwaliby na taką nagrodę. Myślę, że ten dzień pokazuje, że wśród nas, nauczycieli, wychowawców, są ludzie, którzy pracują z pasją, nie patrzą na zegarek, rozwiązują problemy wychowawcze, osiągają sukcesy i chyba za to powinniśmy wszystkich nauczycieli i wychowawców cenić – powiedziała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2.

Krzysztof Keński rozbawił uczestników spotkania opowiastką, w której porównał pracę w szkole do „porządnej przejażdżki na kolejce górskiej”.

- Zapinacie pasy we wrześniu, jedziecie góra, dół, góra, dół i lądujecie w czerwcu. Dowozicie wszystkich całych i bezpiecznych. Jak to na kolejce górskiej, w trakcie przejażdżki wysiąść się nie da, nawet nie wypada. Jako dyrektor zdałem sobie sprawę, że wygrałem bilet na największą kolejkę górską w parku rozrywki: od postaw euforycznych po myśli „Na co mi to było?”, ale nadal jest zabawa. Cieszcie się z tej nagrody, z tej chwili docenienia. Spokojnie, to tylko wypłaszczenie, rzekłbym klasykiem: płaskowyż, za chwilę kolejka nabierze tempa, ale wystarczy trzymać się za rączki, nie wychylać się ze swojego wagonika. Nawet jeśli przez jakiś czas będziemy jechać do góry nogami, to i tak bezpiecznie dojedziemy do celu – mówił dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6.

Dla uczestników spotkania w Szkole Łacińskiej wystąpił zespół Małe Łubudubu pod kierunkiem Katarzyny Zając-Baca.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto