Nie będzie medalu mistrzostw świata. Siatkarki z Malborka przegrały z Hiszpanią

Reprezentacja Gimnazjum nr 3 przegrała 1:2 z Hiszpanią w drugiej rundzie szkolnych mistrzostw świata w Portugalii i straciła szanse na medal. Teraz siatkarki z Malborka powalczą o miejsce 9.

Siatkarki z Malborka po zajęciu drugiego miejsca w swojej grupie szkolnych mistrzostw świata w Portugalii (więcej TUTAJ) musiały pokonać Hiszpanię, by dalej liczyć się w walce o upragniony medal.

Sobotni (12 kwietnia) pojedynek w miejscowości Santa Maria da Feira lepiej rozpoczęły Hiszpanki, które wygrały pierwszego seta 25:17. W drugiej partii podopieczne trenerów Szymona Żołędziewskiego i Pawła Tercjaka doprowadziły do remisu wygrywając ją do 15. O zwycięstwie Hiszpanek zadecydował tie-break, który zakończył się wynikiem 15:10.

Porażka z Hiszpanią oznacza, że siatkarki z Malborka nie zdobędą medalu szkolnych mistrzostw świata. Nie powtórzą też wyniku sprzed dwóch lat, gdy w zawodach rozgrywanych we Francji zajęły 7 miejsce. Teraz pozostaje im walka o miejsca 9-16. Pierwszymi rywalkami w trzeciej fazie mistrzostw będą Niemki, które w sobotę uległy 0:2 Greczynkom. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę.